GPC U15 a U17 v Karlových Varech a Hradci Králové: Medaile pro Šimona Soukupa, Felixe Kyzlíka a Lucku Tománkovou!

V sobotu 18.3.2023 proběhly v Karlových Varech turnaje GPC pod názvem 4. Mattoni Cup 2023 hned ve dvou kategoriích zároveň U15 a U17. Do západočeského lázeňského města zavítali i někteří hamerští hráči s cílem zabojovat o medailové pozice.

V kategorii U15 se představili kluci Felix Kyzlík a Šimon Soukup. Šimonovi se podařilo získat stříbrnou medaili v singlu, když nestačil jen ve finále na proseckou „jedničku“ Nachtmana (18,17). Felix skončil na 5.-8. místě, nad jeho síly byl taktéž prosecký soupeř. Našim se dařilo i v deblu, neboť Felix po boku Tomáše Maříka (BK 93 Hořovice) vybojoval bronz a nejvýše nasazená dvojice Šimon – Daniel Nachtman (SK Prosek Praha) celý turnaj dokonce vyhrála.

Mezi staršími v juniorské kategorii U17 nastoupil také Šimon Soukup. A i zde se mu dařilo výborně, neboť v soutěži smíšených dvojic se umístil s Nikolou Fenclovou (BA Plzeň) na bronzové příčce. V deblové soutěži nenašli přemožitele Šimon s Matějem Trupem (BK TJ Baník Most) a po zásluze slavili zlato. Singlový pavouk byl bez účasti hamerského hráče.

Výsledky obou turnajů najdete na tournamentsoftware.com zde

O den později v neděli 19.3.2023 se uskutečnil další turnaj GPC v kategorii U17 na východě Čech. Do Hradce Králové se vypravila z hamerských řad i naše badmintonistka Lucka Tománková.

V královehradecké hale TJ Montas si zahrála Lucka pouze singlovou soutěž. A v ní dokázala jako nasazená „jednička“ dvakrát přesvědčivě zvítězit nad Kuncovou i Hodačovou a postoupit mezi nejlepší „čtyřku“. Bohužel v semifinále prohrála těsně 21:14, 13:21, 22:24 s Vrzáčkovou z Dobrušky, a odvezla si tak domů bronzovou medaili.

Výsledky turnaje najdete na tournamentsoftware.com zde

Gratulujeme všem hamerských badmintonistům k úspěšným výsledkům na turnajích!

Zanechte zprávu

čtrnáct − jedenáct =