GPB v Pustějově: Radka získala deblové zlato a stříbro ve dvouhře!

O víkendu 21.-22.9.2019 se konal v Pustějově první turnaj GPB dospělých v letošní sezóně, který pořádá tradičně oddíl TJ Sokol Klimkovice. „Výlet“ na konec republiky si udělali z Hamru tři badmintonisté Vašek Bláha, hrající zde jen dvouhru, a sestry Radka a Klára Šilhavé. Jednoznačně nejlépe se turnaj vydařil podle papírových předpokladů Radce se ziskem dvou medailí.

Cesta Rádi do finále dvouhry byla velmi přesvědčivá, nechala za sebou Otiskovou, Závodnou i Petruškovou, všechny své soupeřky vyprovodila z kurtu rychle ve dvou setech. Radka nakonec ale zlato nezískala, ve finále ji zastavila Kubečková z Dobrušky při skóre 5:21, 21:12, 15:21 a musela se spokojit s „jen“ 2. místem.

Velmi dobrý dojem zanechala v Pustějově také mladší Klára, která dokázala projít v singlovém pavouku přes Šlégrovou i Hánovou a podlehla až ve čtvrtfinále turnaje nasazené „dvojce“ Budzelové 15:21, 16:21.

Ve čtyřhře si však už Radka zlato vzít nenechala, když se svojí parťačkou Adélou Chadimovou (Badminton FSpS MU Brno) zdolaly všechny překážky, a mohly se tak radovat z turnajového vítězství.

Radce míří velká gratulace!

Zanechte zprávu

4 × 3 =