GPC U17: A. Srnec, V. Strejček, L. Tománková úspěšní v Č. Budějovicích, Mostě i Benátkách nad Jizerou!

Kromě pražského „céčkového“ turnaje U17 ve Vinoři se o víkendu 8.-9.1.2022 konalo hned několik dalších turnajů stejné kategorie na různých místech České republiky. Hamerskou účast na nich tvořil trojlístek badmintonistů Adam Srnec, Vojta Strejček, Lucka Tománková. V sobotu proběhl turnaj GPC U17 v Českých Budějovicích, v neděli poté také v Mostě a nedalekých Benátkách nad Jizerou. Naši hráči byli opět tradičně hodně vidět a ze všech akcí si odvezli i cenné kovy.

V sobotu se vypravili do jihočeské metropole Vojta Strejček a Lucka Tománková. Kromě chlapecké dvouhry se našim podařilo stanout na stupních vítězů ve všech zbylých disciplínách. Lucka obsadila dvakrát stříbrnou příčku (ve dvouhře a ve smíšené čtyřhře s Alexandrem Chládkem (TJ Sokol České Budějovice)) a medailový hattrick završila ve čtyřhře s Lucií Šuhajovou (B.O.CHANCE OSTRAVA SPORTCLUB), se kterou získala bronz. Vojta nezůstal nikterak pozadu a do hamerské sbírky přidal i zlatý vavřín v deblu po boku Kryštofa Klímy (TJ Sokol České Budějovice). V singlu se umístil Vojta na děleném 9.-16. místě a v mixu s Lucií Šuhajovou (B.O.CHANCE OSTRAVA SPORTCLUB) na 5.-8. místě.

Výsledky turnaje GPC U17 v Českých Budějovicích

Lucka Tománková se hned druhý den rozjela ještě i do středočeských Benátek nad Jizerou, kde vylepšila už tak bohatou víkendovou výslužku. Ve dvouhře si dokráčela ke zlatému triumfu a se svou spoluhráčkou Lucií Šuhajovou (B.O.CHANCE OSTRAVA SPORTCLUB) obsadila 3. místo v deblu. V soutěži smíšených dvojic skončila s Václavem Renzou (TJ Slovan Vesec) na děleném 9.-16. místě.

Výsledky turnaje GPC U17 v Benátkách nad Jizerou

A v neděli vyrazil na turnaj na sever Čech také Adam Srnec, který nastoupil do dvouhry a i do čtyřhry se spoluhráčem Danielem Ickertem (BK TJ Baník Most). Adam dokázal obě disciplíny ovládnout, když až singlové finále bylo pro něj nejnáročnějším zápasem. V něm porazil právě svého deblového parťáka a nasazenou „jedničku“ 2:1 na sety a po zásluze si odvezl domů dvě zlata.

Výsledky turnaje GPC U17 v Mostě

Velká gratulace všem třem našim hráčům k získaných úspěchům.

Zanechte zprávu

dva × 3 =