Grand(iózní) Prix „A“: Zlaté Radka a Klára Šilhavé v U19, medaile i pro Vojtu Strejčka a Lucku Tománkovou v U13!

O víkendu 25.-26.1.2020 se postavil hamerský oddíl zřejmě doposavad největší pořadatelské výzvě za své existence. Zhostit se najednou pořádání dvou celostátních turnajů nejvyšší úrovně GPA mládeže na jednom místě v jedné hale a ve stejném termínu, tak to tu ještě v České republice nebylo! Až nyní, kdy se sjela současně republiková elita dvou věkových kategorií do Prahy-Štěrbohol pod jednu střechu na úvodní republikové turnaje roku 2020.

Hamerská hala ve Štěrboholech přivítala na konci ledna účastníky turnajů 1.GPA v kategorii U13 (na 6 kurtech) a juniorského 1.GPA kategorie U19 (také na 6 kurtech). Maratón zápasů tak nabídl před zraky zaplněné haly ten nejlepší současný český badminton v obou kategoriích, kdy o majitelích diplomů, medailí a pohárů rozhodly nedělní semifinálové a finálové zápasy všech disciplín.

Z domácích hráčů se představili na hamerských kurtech v kategorii U13: Vojta Strejček, Nikola Hort, Tomáš Knytl, Lucka Tománková, a v kategorii U19: Jonáš Hurtík, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, Karolína Hejduková, Eliška Bílková.

Do bojů o medaile ve druhém hracím dni promluvili i čtyři hamerští hráči – Vojta s Luckou v U13 a Radka s Klárou v U19, kteří společně připsali na konto SK Hamr celkem 6 cenných kovů (po třech v obou kategoriích). Ve starší kategorii celkově triumfovaly sestry Šilhavé, nejvíce se domácím badmintonistům dařilo ve dvouhrách. Po dvou medailích získaly Radka Šilhavá (1 zlato a 1 bronz) a Lucka Tománková (1 stříbro a 1 bronz), jednu medaili vybojovali Vojta Strejček (1 bronz) a Klára Šilhavá (1 zlato).

Medailové umístění hráčů SK Hamr:

U13

  • Vojta Strejček – 3. místo ve dvouhře
  • Lucka Tománková – 3. místo ve dvouhře a 2. místo ve čtyřhře s Adélou Turoňovou (Sokol Radotín Meteor Praha)

U19

  • Radka Šilhavá – 3. místo v mixu s Martinem Dostálem (Badminton FSpS MU Brno) a 1. místo ve dvouhře
  • Klára Šilhavá – 1. místo ve čtyřhře s Martinou Ševčíkovou (Badminton FSpS MU Brno)

Medailisté 1.GPA U13

Medailisté 1.GPA U19

Děkujeme všem našim hráčům za reprezentaci oddílu SK Hamr a gratulujeme hamerských medailistům k pódiovému umístění!

Zvláštní a mimořádné poděkování míří celému organizačnímu týmu turnajů včetně všech dobrovolníků z řad rodičů, hráčů a členů oddílu SK Hamr při jejich přípravách a zajištění občerstvení a umpirových rozhodčích po oba dva hrací dny. Bez nich by nebylo možné takovouto akci obřích rozměrů uspořádat, a díky všem tak proběhly turnaje s naprosto hladkým a pohodovým průběhem a ve skvělé atmosféře. Premiéra tohoto nového formátu turnajů tak může třeba být i další inspirací do budoucnosti českého badmintonu. 

„Propojení“ obou turnajů bylo nejen velice zajímavým zpestřením pro diváky, ale také inspirativní a motivační zkušeností zejména pro mladší kategorii, jejíž hráči tak mohli mimo jiné sledovat i své starší kolegy a „vzory“. Vzájemná podpora napříč věkovými kategoriemi rovněž přispěla k vytvoření jednoho fanouškovského „kotle“, a dala tak samotné akci nový a nevšední rozměr.

Inovativní akci zhodnotil hlavní organizátor a vrchní rozhodčí turnajů Miroslav Loskot: „Společný turnaj byl skutečně zajímavou motivací pro obě kategorie, mladší měli dva dny vedle sebe vzory a starší se opravdu snažili těmi vzory na kurtu být jak herně, tak chováním. Opravdu super.“ 

Článek z 1.GPA U13 a 1.GPA U19 v Praze-Štěrboholech na stránkách czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

13 + osm =