Hamerské kondiční soustředění na Šumavě 2019

Ve dnech od neděle 14.7.2019 do soboty 20.7.2019 proběhlo tradiční první letní oddílové soustředění Hamru. Po několikaletém jizerskohorském putování jsme se tentokrát vydali opačným směrem na Šumavu, kde se stala na šest dní naším domovem chata Kačerov v malebném prostředí obce Řetenice nacházející se doslova „na samotě u lesa“.

Kempu, který byl zaměřen výhradně na zlepšení a zvýšení fyzické kondice (rychlost, vytrvalost, rychlostní vytrvalost, výbušnost, posilování, přeskoky přes švihadlo, …) před další sezónou, se letos účastnil rekordní počet – o 41-člennou výpravu se starali čtyři hamerští trenéři.

Pro tréninkové jednotky jsme měli k dispozici ideální zázemí – osamocené místo s travnatým volejbalovým hřištěm, přilehlými lesy, místními loukami, vršky, kopci, lesními cestami, turistickými trasami a cyklostezky nám nabízely nespočet možností pro výběhy, orientační běhy či sprinty.

Náročný třífázový tréninkový program byl však doplněn i mnoha zábavnými hrami, soutěžemi v týmech, společenskými hrami nebo i jinými sporty (volejbal, ping pong, frisbee, kulečník). A důraz byl kladen také především na důsledné protahování, strečink a regeneraci, pro kterou jsme využili místní bazének.

Kromě drillu a sportování nám ale zbyl čas také na turistiku a poznávání zdejších krás. Během tzv. „3. kritického dne“ jsme mohli navštívit v nedalekém městečku Kašperské Hory Muzeum historických motocyklů, po jehož prohlídce následoval ještě výlet na gotickou kulturní památku Kašperk, nejvýše položený královský hrad (886 m n. m.) v České republice, který nechal postavit Karel IV. Nové poznatky a znalosti mohli všichni poté uplatnit při vědomostním běhu tzv. „Vrchu mudrců“.

Ve druhé polovině kempu nemohla chybět ani tradiční bojovka, kterou si „užili“ při plnění bobříku odvahy zejména ti nejmenší. Kondiční soustředění zakončil v pátek táborák s opékáním buřtů a následným vyhodnocením celého týdne.

Výborný dojem z pobytu navíc umocnilo naprosto ideální nedeštivé počasí a hlavně vřelé jednání ze strany majitelů chaty Kačerov, kterým ještě jednou touto cestou děkujeme za úžasný pohostinný přístup. I proto jsme si všichni šumavské soustředění „na konci světa“, které proběhlo bez vážných zranění, moc užili.

Byť se nejedná sice u hráčů o příliš oblíbenou část letní přípravy, její nezbytný přínos každý docení a zhodnotí až v průběhu sezóny na kurtech v tréninku i turnaji. Nyní letní pauza pokračuje individuální přípravou hráčů, která vyvrcholí na konci srpna společně druhým hamerským soustředěním – herním v Sázavě.

Fotografie z kondičního soustředění 2019

Zanechte zprávu

jedenáct + 6 =