Hamerské kondiční soustředění: Týdenní dril na Šumavě se vším všudy!

Ve dnech od soboty 11.7.2020 do soboty 18.7.2020 se konalo tradiční první letní oddílové soustředění Hamru. Již podruhé za sebou jsme se vydali do jižních Čech na Šumavu, kde jsme strávili sedm dní v areálu Klášterského Mlýna v obci Rejštejn nedaleko od obcí Sušice či Kašperské Hory. 

Kempu, který byl zaměřen výhradně na zlepšení a zvýšení fyzické kondice (rychlost, vytrvalost, rychlostní vytrvalost, výbušnost, posilování, přeskoky přes švihadlo, …) před další sezónou, se letos účastnilo přes 30 hamerských hráčů včetně tří trenérů SK Hamr.

Pro tréninkové jednotky jsme měli k dispozici naprosto ideální podmínky, neboť jsme mohli v areálu využívat velkou travnatou plochu s fotbalovými brankami, volejbalové a tenisové hřiště anebo také posilovnu vybavenou posilovacími stroji. Naše „útočiště“ nacházející se v údolí bylo navíc obklopeno přilehlými lesy, místními loukami, vršky, kopci, lesními cestami, turistickými trasami a cyklostezkami, které nám tak poskytly nespočet možností pro výběhy, orientační běhy či sprinty.

Týdenní dril byl však odlehčen i hravou formou sportování, když byl náročný třífázový tréninkový program doplněn i mnoha zábavnými hrami, soutěžemi v týmech, společenskými hrami nebo i jinými sporty (fotbal, nohejbal, volejbal, frisbee, kulečník, šipky, minigolf, kuželky). A důraz byl kladen také především na důsledné protahování a strečink. K regeneraci se nám náramně hodila sauna, tamní bazének nebo místem protékající (na letní měsíce poněkud chladná) řeka Otava.

Kromě drilu a sportování nám ale zbyl čas také na turistiku a poznávání zdejších krás. Během tzv. „3. kritického dne“ jsme se vypravili do Národního parku Šumavu, kde jsme v Návštěvnickém centru Srní navštívili vlčí výběh. A protože jsme měli štěstí, mohli jsme kromě vyslechnutí komentované prohlídky zpozorovat i právě smečku 15 vlků. Každý z nás si zajisté odnesl spoustu zážitků a zajímavostí, navíc nové poznatky a znalosti mohli všichni poté uplatnit při vědomostním běhu tzv. „Vrchu mudrců“.

Ve druhé polovině kempu nemohla chybět ani tradiční bojovka, kterou si „užili“ při plnění bobříku odvahy zejména ti nejmenší. Kondiční soustředění zakončil v pátek táborák s opékáním buřtů a následným vyhodnocením celého týdne.

Skvělý dojem z pobytu navíc umocnilo vyjma posledních dnů téměř nedeštivé počasí a hlavně vřelé jednání ze strany majitelů, kterým ještě jednou touto cestou děkujeme za úžasný pohostinný přístup. I díky tomu všemu jsme si mohli všichni soustředění na Šumavě moc užít a bez vážných zranění se zase po týdnu vrátit zpět domů.

Z pohledu hráčů se sice nejedná vesměs o příliš oblíbenou část letní přípravy, její nezbytný přínos však každý docení a zhodnotí až v průběhu sezóny na kurtech v tréninku i na turnaji. Nyní letní pauza pokračuje individuální přípravou hráčů, která vyvrcholí na konci srpna společně druhým hamerským soustředěním – herním v Sázavě.

Fotografie z kondičního soustředění 2020 budou zde

Zanechte zprávu

deset + 8 =