Jubilejní 20. kondiční soustředění 2022: SK Hamr v krkonošském Horním Maršově – díl třetí!

Ve dnech od neděle 10.7.2022 do soboty 16.7.2022 se uskutečnilo tradiční první letní oddílové soustředění Hamru, které se konalo v klubových dějinách jubilejně již podvacáté. Tentokrát jsme se vypravili na 6 dní už potřetí do krkonošské obce Horní Maršov – Horní Albeřice, která se nachází ve II. zóně Krkonošského národního parku.

Kempu, který byl zaměřen výhradně na zlepšení a zvýšení fyzické kondice (rychlost, vytrvalost, rychlostní vytrvalost, výbušnost, obratnost, posilování, přeskoky přes švihadlo, …) před další sezónou, se letos účastnilo na 26 hamerských hráčů, o které se starali tři trenéři SK Hamr.

Tamní penzion Vápenka se nacházel v krásné kopcovité krkonošské přírodě, a tak jsme měli pro tréninkové jednotky k dispozici skvělé podmínky. V areálu jsme mohli také využívat venkovní sportovní hřiště s povrchem na fotbal, volejbal či basketbal, v penzionu Vápenka byly navíc k dispozici na odreagování například kulečník či stolní fotbálek. Naše „základna“ byla navíc obklopená přilehlými lesy, vršky, kopci, loukami, lesními cestami, sjezdovkami, turistickými trasami a cyklostezkami, které nám tak poskytly nespočet možností pro výběhy (i za státní hranice do sousedního Polska), orientační běhy či sprinty.

Náročný týdenní dril byl však odlehčen i hravou formou sportování, když byl třífázový tréninkový program doplněn i mnoha zábavnými hrami, soutěžemi v týmech, společenskými hrami nebo i jinými sporty (fotbal, volejbal, basketbal, kulečník). Nechyběl ani badminton a správná technika práce s raketou a pohyb nohou na kurtu. A důraz byl kladen také především na důsledné protahování a strečink, a tak se nám k regeneraci náramně hodila i sauna, vířivka a malý bazének.

V týdnu nám kromě drilu a sportování ale zbyl čas také na turistiku a poznávání zdejších krás. Během tzv. „3. kritického dne“ jsme se vypravili do tamního Muzea Vápenka, které nabízí malou expozici věnovanou historii zdejšího Albeřického údolí a potoka. A také jsme podnikli „dobrodružný“ turistický výlet na nedaleký malý krkonošský Hrádek Aichelburg nacházející se na skalnatém úbočí Světlé hory nad řekou Úpou. Každý z nás si zajisté odnesl spoustu zážitků a zajímavostí, navíc nové poznatky a znalosti mohli všichni poté uplatnit při vědomostním běhu tzv. „Vrchu mudrců“.

Kondiční soustředění pak zakončil v pátek táborák s opékáním buřtů a následným vyhodnocením celého týdne. Po něm ještě následovala i tradiční bojovka, kterou si „užili“ při plnění bobříku odvahy zejména ti nejmenší účastníci.

Až na pár výjimek nám velice přálo i počasí, které bylo pro nás velmi přívětivé, neboť nás nezasáhly žádné vlny veder ani vydatné deště či silné bouřky. Všichni jsme také ocenili velmi vřelé jednání ze strany majitelů, kterým ještě jednou touto cestou děkujeme za skvělý pohostinný přístup. I díky tomu všemu jsme si mohli všichni soustředění v Krkonošských horách moc užít a bez vážných zranění se zase po týdnu vrátit zpět domů.

Z pohledu hráčů se sice nejedná vesměs o příliš oblíbenou část letní přípravy, její nezbytný přínos však každý docení a zhodnotí až v průběhu sezóny na kurtech v tréninku i na turnaji. Nyní letní pauza pokračuje individuální přípravou hráčů, která vyvrcholí na konci srpna společně druhým hamerským soustředěním – herním v Sázavě.

Fotografie z kondičního soustředění 2022 jsou k prohlédnutí zde

Zanechte zprávu

jedna × pět =