Kvalifikační GPC U13 v Praze na Astře: Martin Franta, Felix Kyzlík, Filip Koleška mají zlato a míří na MČR U13 2022!

V neděli 13.11.2022 se konal v záběhlické hale TJ Astry na Zahradním Městě pražský kvalifikační turnaj GPC v kategorii U13. Na turnaji, jehož se mohou účastnit pouze badmintonisté pražských oddílů (bez účasti hráčů s přímým postupem na MČR U13 na základě žebříčku ČBaS ze dne 3.11.2022), se bojovalo především o postupy na badmintonové mistrovství ČR jednotlivců U13 2022, který získali vítězové všech 5 disciplín.

Do pražského postupového turnaje U13 se zapojili pod vedením trenérky Veroniky Kyzlíkové také v hojném počtu hamerští hráči, jmenovitě to byli Martin Franta, Felix Kyzlík, Filip Koleška, Michal Murtinger, Dan Neumann, Petr Král, Julie Kadaňová.

SK Hamr bude mít zásluhou Filipa, Martina a Felixe na letošním šampionátu hned trojnásobné zastoupení, a to v chlapecké dvouhře a čtyřhře. Skvělé výkony předvedli Martin s Filipem, kteří ve zdrcujícím finále deblu porazili favorizovaný arionský pár Krejčí – Rolčík. Finále dvouhry chlapců bylo navíc čistě hamerskou záležitostí, po náročných cestách v pavouku se v něm o postup na MČR utkali Felix a Martin, přičemž vítězství slavil prvně jmenovaný. Senzací byl i bronz našich hráčů z BŠ Petra s Michalem ve čtyřhře.

Parádní turnaj pro hamerský badminton, medailová umístění našich hráčů:

  • Dvouhra chlapců: 1. místo Felixe Kyzlíka, 2. místo Martina Franty
  • Čtyřhra chlapců: 1. místo Martina Franty a Filipa Kolešky, 3. místo Michala Murtingera a Petra Krále

Gratulujeme všem našim úspěšným medailistům. Felixovi, Martinovi a Filipovi navíc ke zlatým medailím a k postupům na MČR jednotlivců U13 2022, které se bude konat na konci listopadu ve Vitality Slezsko!

Zanechte zprávu

jedna × 4 =