MČR U15 v Českém Krumlově 2022: Lucka Tománková vybojovala bronzovou medaili!

O víkendu 12.-13.11.2022 se uskutečnilo v Českém Krumlově mistrovství ČR jednotlivců kategorie U15 2022. Na letošním domácím žákovském šampionátu na jihu Čech si zahrála i dvě hamerská želízka Vojta Strejček a Lucka Tománková.

Vojta patřil napříč disciplínami k favoritům mistrovství, navíc ve čtyřhře obhajoval loňské prvenství (s Adamem Srncem). V soutěži smíšených dvojic však prohráli Vojta s Luckou Šuhajovou (B.O.CHANCE OSTRAVA SPORTCLUB) už ve čtvrtfinále s nasazenou proseckou dvojicí Titěra – Maixnerová (16,13), čímž se tedy umístili na 5.-8. místě. V singlu si nejprve Vojta pohodlně poradil s Oswaldem, jenže pak musel ve čtvrtfinále za stavu 1:1 na sety (21:11, 20:22) proti mosteckému Klokanovi ze zdravotních důvodů odstoupit nejen ze samotného zápasu, ale tudíž i z celého turnaje. Bylo tedy ještě před rozehráním deblu jasné, že k obhajobě zlaté medaile ze čtyřhry s českobudějovickým Kryštofem Klímou bohužel nedojde.

Lucka nastoupila do všech tří disciplín, přičemž medailové ambice měla především v deblu, ve kterém startovala po boku Lucie Šuhajové (B.O.CHANCE OSTRAVA SPORTCLUB) jako druhá nejvýše nasazená dvojice. Útok na medaile však vzal záhy za své, když už ve čtvrtfinále skončila jejich cesta na páru Frühaufová – Gerbelová (17,22). Lucka však naopak příjemně překvapila v singlové soutěži, v níž přešla bez potíží přes Burdovou a Jelínkovou a ocitla se ve čtvrtfinále turnaje. V něm se zrodilo velké překvapení, neboť hamerská hráčka vyřadila, v turnaji jinak bezchybnou, nasazenou Osičkovou z TJ Astry po setech 21:15, 15:21, 21:16 a zajistila si stupně vítězů. I v semifinále Lucka sahala po další senzaci, když sehrála vyrovnanou bitvu s českou reprezentantkou Nýdrlovou z Proseka. Nakonec ale zvítězila soupeřka 21:19, 23:25, 5:21. Zasloužená bronzová medaile pro Lucku. V mixu skončila Lucka s parťákem Lukášem Patzákem (TJ Sokol Dobruška) ve čtvrtfinále na děleném 5.-8. místě.

Velká gratulace patří Lucce k zisku bronzové medaile ve dvouhře na MČR hráčů do 15 let 2022.

Články z MČR U15 v Českém Krumlově 2022 si můžete přečíst také na stránkách czechbadminton.cz: zde a zde

Zanechte zprávu

pět × jedna =