MČR U13 v Č. Krumlově 2019: Adam Srnec a Bára Bursová usedli na český trůn!

O víkendu 7.-8.12.2019 se konalo v Českém Krumlově MČR U13 jednotlivců 2019, kterého se zúčastnili 4 hamerští hráči Adam Srnec, Vojta Strejček, Bára Bursová, Lucka Tománková pod vedením trenérského dua SK Hamr Romany Loskotové a Adama Hobzika. Naši hráči prožili na domácím šampionátu a vrcholu letošní sezóny neuvěřitelný příběh, který Hamr dosud nepamatuje – 5 zlatých medailí a 2 bronzové z MČR jsou skvělou vizitkou našeho oddílu – hráčů i trenérů.

Úžasný úspěch – tzv. zlatý hattrick – se podařil Barče Bursové, která se stala pro rok 2019 trojnásobnou mistryní ČR v kategorii U13, když zde získala své první mistrovské tituly v kariéře, a rozšířila tak „Klub hamerských mistrů ČR“ o dalšího člena. Zlato získala ve všech disciplínách, vedle dvouhry, ve které neztratila během turnaje ani set a ve finále porazila nasazenou „dvojku“ z Benátek nad Jizerou Kalkušovou 21:17, 21:16, vyhrála i v mixu s oddílovým parťákem Adamem Srncem, coby nenasazená dvojice. Ve finále smíšené čtyřhry porazili Adam s Barčou turnajové „jedničky“ z Benátek nad Jizerou Simona s Kalkušovou v koncovkách obou setů 23:21, 22:20. S finálovou soupeřkou mixu Karolínou Kalkušovou vytvořila Barča ve čtyřhře neporazitelný pár (opět bez ztráty setu) a ve finále zvítězily s nejvýše nasazenými soupeřkami Bouberlová – Czajová 21:12, 21:15.

Adam Srnec držel s Barčou zdárně krok, neboť po společném triumfu v mixu ovládl Adam i s Vaškem Simonem čtyřhru, také bez ztráty setu, když ve finále porazili kluci nasazené „jedničky“ Coufal (SK Prosek Praha) – Čepela (TJ Astra ZM Praha) 21:12, 21:14. Adam se tak stal opět po roce dvojnásobným mistrem ČR a podařilo se mu obhájit obě loňské zlaté medaile z párových disciplín. Šanci na třetí zlatou medaili mu vzala porážka v semifinále turnaje proti Čepelovi, kterému nestačil smolně po výsledku 19:21, 21:19, 20:22 a získal bronzovou medaili. Adam bude mít možnost díky dvojímu občanství zaútočit na další mistrovské tituly už příští týden na MSR U13 jednotlivců 2019, na kterém obhajuje z loňska zlato ve čtyřhře.

Poslední medaili a druhý bronz pro Hamr vybojovala Lucka Tománková s Adélou Fridrichovou (TJ Sokol Polabiny Pardubice) ve čtyřhře. Holky našly své přemožitelky až v semifinále, v němž byly nad jejich síly Barča Bursová s Karolínou Kalkušovou po výsledku 5:21, 11:21.

Nakonec patří velký dík také skvělé fanynce Kačce Koliášové, která vážila cestu do Českého Krumlově a podpořila své oddílové spoluhráče osobně. Zatímco pro Vojtu a Lucku bude příležitost své výsledky ve stejné věkové kategorii zopakovat či dokonce vylepšit i za rok, Adam s Barčou se rozloučili s U13 královsky – usedli na český badmintonový trůn a stali se  zaslouženými vládci pro rok 2019.

Obrovská gratulace všem našim úspěšným medailistům a velké díky za příkladnou reprezentaci Hamru!

Turnaj byl živě streamován ze všech pěti kurtů: záznamy zápasů můžete zpětně zhlédnout – se soboty zde a z finálového dne zde.

Obsáhlá fotogalerie z mistrovství ČR kategorie U13 v Českém Krumlově 2019 od Aleny Ozaniakové

Článek na czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

dva × dva =