MČR U15 v Praze: 4 zlaté a celkově 8 medailí pro hráče SK Hamr!

Druhý prosincový víkend 11.-12.12.2021 se na letňanských kurtech pražské BB Arény pod patronací oddílu SK Prosek Praha konalo mistrovství České republiky jednotlivců kategorie U15. Za náš oddíl na něm nastoupili čtyři hráči Adam Srnec, Vojta Strejček, Bára Bursová, Lucka Tománková pod vedením trenérů SK Hamr Lukáše Ploška a Adama Hobzika.

Celkové resumé žákovského mistrovství jsou 4 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové, které si rozdělili všichni hamerští badmintonisté. Jde tak pro náš oddíl o vůbec jeden z nejúspěšnějších šampionátů v celé klubové historii, neboť 4 z 5 disciplín ovládli naši hráči.

Jeden z dvojice hamerských trenérů přítomných na turnaji Lukáš Plošek se v reportáži rozpovídal, jak se tyto výborné výsledky pro hráče SK Hamr zrodily:

Nejúspěšnější hráčkou mistrovství se stala Bára Bursová, která navázala na zlatý hattrick z kategorie U13 a stejnou porci zlatých medailí přidala i v kategorii do 15 let. Bára na cestě turnajem dohromady ve všech třech disciplínách ztratila pouhé dva sety – v semifinále a finále mixu. Jinak byl její výkon ve dvouhře a čtyřhře se spoluhráčkou Karolínou Kalkušovou (BK 1973 Benátky nad Jizerou) naprosto dominantní.

Mladá badmintonová hvězdička Barča byla s obhajobou mistrovských titulů pochopitelně spokojená: “Řadím to určitě vysoko, protože “zlatý hattrick” se nevyhrává každý den.“ Zároveň přiznala, že finálový zápas ve dvouhře byl pro ni nejtěžší v celém turnaji: „Proti Káje (Kalkušové) jsem už byla dost unavená, hlavně psychicky, navíc mi úplně nepomohlo, že se čtvrtfinále mixu přesunulo až na neděli.” Na cestě ke svému třetímu zlatému hattricku v kariéře musela absolvovat celkem neuvěřitelných 13 zápasů během dvou dnů, což představuje poměrně velkou fyzickou zátěž v takto mladém věku. “Fyzicky to samozřejmě bylo velmi náročné, ale moc jsem chtěla obhájit titul z kategorie U13. Nebylo to poprvé, co jsem absolvovala takovou nálož zápasů, složitější to bylo spíše v tom, že jsem měla jen 3 dny na regeneraci od Oliver Czech U17,” zhodnotila náročný program čtrnáctiletá badmintonistka.

Finále mixu proti sobě svedlo naše dva zástupce Báru se spoluhráčem Markem Čepelou (TJ Astra ZM Praha) a Adama společně s Adélou Turoňovou (MTAC Praha) na straně druhé. Ve 3 setech byla nakonec úspěšnější Bára s Markem. Pro Adama tedy první stříbro za mix.

Čtyřhru chlapců jasně opanovali naši hráči Adam s Vojtou, kteří cestou ke zlatu také neztratili jediný set a společně navázali na vítězství na nedávném GPA v Pardubicích. Pro Vojtu to byl navíc vůbec první titul Mistra ČR v kariéře!

K úspěchu ve čtyřhře kluci přidali další „placky“ ve dvouhře chlapců. Vojta po třech vyhraných zápasech, ve kterých prokázal letošní výkonnostní progres, bral nakonec bronz. Adam přidal své druhé stříbro, když cestou turnajem se vypořádal s nasazenou „jedničkou“ turnaje a největším favoritem Markem Čepelou 26:24 ve třetím setu. Bohužel oběma našim hráčům v nedělním programu vystavil stopku Václav Simon, a tudíž jediný titul mistra ČR putuje mimo náš klub po zásluze do oddílu BK 1973 Benátky nad Jizerou.

Lucka Tománková se nechtěla rovněž nechat zahanbit a společně s Nelou Flíglovou (Badminton FSpS MU) z Brna vybojovala bronz v dámské čtyřhře. Blízko medaili byla Lucka rovněž v mixu, ve kterém společně s Ondrou Kaplanem (TJ Sokol Polabiny Pardubice) prohráli ve čtvrtfinále s dvojicí Raška – Czajová. Stejná dvojice ze severní Moravy byla po velkém boji stopkou i pro Vojtu a jeho parťačku Lucku Šuhajovou (B.O. Chance Ostrava Sportclub) v prvním kole mixu. Lucka k bronzové medaili přidala ještě dělené 9.-16. místo za dvouhru.

Všem čtyřem našim hráčům gratulujeme k dosaženým úspěchům a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Medailová sbírka s mistrovskými tituly z domácích šampionátů se tak opět o něco rozšířila a zároveň se seznam badmintonistů SK Hamr, kteří ovládli mistrovství ČR, rozrostl o další jméno – Vojtu Strejčka, který tak zaslouženě vstupuje do hamerské Síňě slávy mistrů ČR v pořadí jako 11. hamerský hráč. Kompletní seznam všech jedenácti hamerských badmintonistů naleznete v sekci Síň slávy mistrů ČR.

zdroj: czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

pět × 4 =