MČR U19 v Českém Těšíně 2022: Katka Koliášová a Klára Šilhavá usedly na mistrovský trůn!

V termínu 3.-4.12.2022 bylo na programu v Českém Těšíně mistrovství ČR jednotlivců v juniorské kategorii U19 2022. Na letošním domácím juniorském šampionátu startovala hned polovina zlatého hamerského družstva U19 v Praze-Štěrboholech 2022 Jonáš Hurtík, Klára Šilhavá, Eliška Bílková, Katka Koliášová. Hráče SK Hamr, kteří měli právem medailové ambice, vedla v tamní Městské sportovní hale trenérka Romana Loskotová.

Z hamerského pohledu jsme mohli mít velkou radost, neboť všichni naši badmintonisté zasáhli na severní Moravě do nedělních medailových zápasů, a mohli tak bojovat o nejvyšší příčky na republikovém šampionátu juniorů. Skvělý počin se podařil především Kláře, která postoupila do semifinále ve všech třech disciplínách, do kterých nastoupila. Úlohu největších favoritů na zlaté vavříny pak plnily v turnaji konaném u polských hranic zejména mezinárodně zkušené a nasazené páry Klára s Adamem Šulcem (SK Prosek Praha) v mixu či Katka s Katkou Osladilovou (TJ Sokol Klimkovice) v deblu dívek. Jedinou soutěží, v níž nefigurovali zástupci Hamru na stupních vítězů, tak byla pouze dvouhra chlapců.

Katky Koliášová s Osladilovou zvládly celý turnaj naprosto na jedničku a bez ztráty setu a rozdílem třídy nakonec dokráčeli zaslouženě k mistrovskému titulu. Klára se pak zařadila se dvěma bronzy a zlatou medailí ze smíšené čtyřhry se svým stabilním parťákem Adamem Š. mezi nejúspěšnější hráčky šampionátu. Ve dvouhře jí překazila bohužel plány na finálovou účast prosecká Sedláčková (9,11) a v deblové soutěži, ve které nastoupila po boku Martiny Ševčíkové z Brna (Badminton FSpS MU), byly nad síly Benišová – Ciróková (19,15).

Bronz pak vybojovali ve čtyřhře chlapců Jonáš s Jakubem Müllerem (BK 1973 Benátky nad Jizerou), kteří podlehli v semifinále nejlepšímu páru Maňásek – Šulc (13,17). A Jonáš ještě přidal druhý bronz, tentokrát ve smíšené čtyřhře s Eliškou. Hamerští se neprosadili proti dvojici Rázl – Osladilová (10,7) a skončili v semifinále.

Moc gratulujeme oběma našim zlatým mistryním ČR Katce s Klárou, ale i dalším medailistům Jonášovi s Eliškou k úspěšným výsledkům na MČR hráčů do 19 let 2022.

V oddílové sekci Síň slávy Mistrů ČR si můžete prohlédnout všechny mistrovské tituly hamerských badmintonistů.

Články z MČR U19 v Českém Těšíně 2022 si můžete přečíst také na stránkách czechbadminton.cz: zde a zde

Zanechte zprávu

osm + 17 =