Bára Bursová se zúčastnila mezinárodního turnaje Malta International 2022!

Ve městě Cospicua na Maltě se ve dnech od čtvrtka 8.12.2022 do neděle 11.12.2022 konal mezinárodní turnaj dospělých Malta International 2022 presented by VICTOR, jenž byl zařazený do kategorie Future Series. Na turnaji měla trojnásobné zastoupení také Česká republika, kterou reprezentovala i hamerská juniorská badmintonistka Bára Bursová.

Hráčka Hamru nastoupila na Maltě do dvouhry a i do čtyřhry s českou juniorskou reprezentantkou a zároveň tréninkovou partnerkou Petrou Maixnerovou. Česká dvojice uhrála v deblu velmi hezký výsledek, když dokázala postoupit v turnaji mezi nejlepší šestnáctku, a její cesta tak skončila v osmifinále na raketách turnajových „jedniček“ z Nizozemska Kirsten de Wit a Alyssa Tirtosentono. V singlové soutěži zvládla Bára oba kvalifikační zápasy, a probojovala se tudíž do hlavní části vyřazovacího pavouka. I v něm uspěla v úvodním kole a nakonec podlehla až v osmifinále nasazené „jedničce“ z Maďarska (hráčce první stovky žebříčku BWF) Vivien Sándorházi 0:2 na sety.

„Svůj první velký turnaj jsem si moc užila. Byla to pro mě jedna velká zkušenost a ukázal mi hodně věcí, na kterých musím pracovat, abych měla možnost se nadále zlepšit. Ještě ve středu večer jsem netušila, bylo to padesát na padesát, jestli vůbec budu hrát. Naštěstí se dvě hráčky odhlásily, takže jsem se dostala do kvalifikace. Jsem velmi spokojená se všemi zápasy, a to jak v kvalifikaci, tak i v hlavní soutěži. Ve všech duelech jsem na kurtu nechala, co jsem mohla a cítila jsem se také o dost lépe po psychické stránce, než na minulém turnaji v Portugalsku,“ zhodnotila maltský mezinárodní turnaj dospělých mladičká hráčka Hamru Bára Bursová.

Přehled zápasů Báry Bursové: zde

Článek o turnaji si můžete přečíst také na stránkách czechbadminton.cz

Děkujeme Barče za reprezentaci našeho klubu, ale i České republiky na mezinárodním turnaji kategorie dospělých!

Zanechte zprávu

sedm − 5 =