MČR veteránů 2023 v Plzni: Hamerským badmintonistům seniorský šampionát zachutnal, přivezli dohromady 8 medailí!

O víkendu 3.-4.6.2023 bylo naplánováno v termínovém kalendáři letošní badmintonové Mistrovství ČR jednotlivců veteránů 2023 v Plzni, které se konalo ve zcela novém prostředí Sportovní haly města Plzně v Krašovské ulici (Národní badmintonové centrum ČR) a kam se vrátil republikový šampionát veteránů po 6 letech. Domácího šampionátu určeného pro hráče věkem nad 35 let se letos zúčastnila v západočeské metropoli početná ekipa hamerských badmintonistů Martin Rombald, Martina Rombaldová, Kamil Kyzlík, Veronika Kyzlíková, Láďa Fuksa, Vašek Bláha.

Na tuzemském veteránském vrcholu, který pořádal Západočeský badmintonový svaz (ZpčBaS), se soupeřilo ve všech 5 klasických disciplínách v 8 věkových kategoriích 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+. Mistrovství ČR se nakonec podařilo zredukovat do jednoho hracího sobotního dne, na jehož konci byli korunovaní noví republikoví mistři pro letošní rok. Šest hamerských badmintonistů nastoupilo na západě Čech na velice slušně obsazeném ročníku (přes 100 hráčů), když ve startovním poli nechyběla ani řada republikových šampiónů a medailistů nebo reprezentantů z minulých let či stále aktivní badmintonisté startující i na celostátních soutěžích GPA nebo GPB dospělých.

Naši hráči předvedli na turnaji skvělé výkony, které navíc podpořili i umístěními na medailových pozicích. SK Hamr skončil „na bedně“ hned osmkrát:

Přehled medailových výsledků hráčů SK Hamr:

  • Smíšená čtyřhra: 3. místo Kamila Kyzlíka – Veroniky Kyzlíkové v 35+, 2. místo Martina Rombalda – Martiny Rombaldové v 35+
  • Dvouhry: 2. místo Martina Rombalda v 35+, 3. místo Václava Bláhy v 40+, 3. místo Ladislava Fuksy v 50+
  • Čtyřhry: 2. místo Kamila Kyzlíka – Martina Rombalda v 35+, 2. místo Martiny Rombaldové – Nikol Lodrové (USK Plzeň) v 35+, 3. místo Ladislava Fuksy – Martina Franty (TJ Sokol Radotín) v 45+

Všem našim hráčům děkujeme za reprezentaci hamerského oddílu a zároveň gratulujeme k medailovým umístěním na seniorském šampionátu!

Rozhovor s organizátorem MČR veteránů najdete na stránkách czechbadminton.cz

Článek najdete také stránkách na czechbadminton.cz

Fotogalerie z turnaje

Zanechte zprávu

19 + sedm =