ME juniorů U19 v Srbsku 2022: Klára Šilhavá a Katka Koliášová reprezentovaly Českou republiku!

Po veteránském ME se ve druhé polovině srpna konala další vrcholná badmintonová akce, u které byla i naše hamerská želízka. V srbském Bělehradu se nejprve odehrálo ve dnech 18.-22.8.2022 ME juniorů U19 2022 (European Junior Team Championships) v soutěži družstev, na které plynule navázal i evropský šampionát v individuální soutěži jednotlivců (European Junior Championships) v termínu 22.-27.8.2022.

Do finální nominace výběru České republiky se dostaly i hamerské dívky Klára Šilhavá a Katka Koliášová, které zkompletovaly jedenáctku českých hráčů: Daniel Dvořák, Dominik Kopřiva, Pavel Maňásek, Jan Rázl, David Smutný, Dominik Kopřiva, Adam Šulc, Lucie Krulová, Petra Maixnerová, Kateřina Osladilová. Trenéry české juniorské reprezentace byli v srbské metropoli Jakub Bitman a Dán Peter Mikkelsen. 

Článek na czechbadminton.cz zde a zde

Čeští junioři si vedli v týmové soutěži ve své skupině č. 5 velmi dobře, když po výhrách 4:1 nad Estonskem i Polskem a závěrečné výhře nad Lotyšskem 5:0 skončili první v tabulce a postoupili mezi 8 nejlepších celků Evropy. Ve čtvrtfinále nakonec podlehli španělskému výběru 3:1 a obsadili 5.-8. místo. K tomuto výsledku přispěla i Klára Šilhavá, jež zasáhla celkem do 3 zápasů s bilancí 2 výher a 1 porážky.

Výsledky ME juniorů družstev U19 v Srbsku 2022

V soutěži jednotlivců uhrál pár Adam Šulc – Klára Šilhavá jedno kolo, když spolu na úvod zvítězili v koncovkách obou setů nad ukrajinskými soupeři, ale v dalším kole už nestačili na domácí nasazené „dvojky“ Petrovic – Vitman. Tandem dvou Katek Koliášové a Osladilové vypadl v deblu již v prvním kole s nasazenými anglickými badmintonisty.

Výsledky ME juniorů jednotlivců U19 v Srbsku 2022

Děkujeme Kláře s Katkou za reprezentaci českého badmintonu na kontinentálním juniorském šampionátu!

foto: zdroj czechbadminton.cz

 

Zanechte zprávu

5 + 18 =