Mezinárodní turnaje v Belgii a na Kypru: Dvě medaile pro Hamr zásluhou Kačky Koliášové!

V termínu letošních Velikonoc se uskutečnily v některých evropských destinacích mezinárodní juniorské a mládežnické turnaje, na kterých měla hráčské zastoupení i Česká republika, potažmo hamerský klub.

Od pátku 15.4.2022 do neděle 17.4.2022 se konal v kyperské Nikósii turnaj Cyprus Junior 2022, jenž se řadí do kategorie badmintonistů U19 Junior International Series. V hlavním městě řecké části evropského ostrovního státu startovala početná česká ekipa, v jejímž středu nastoupila i hamerská juniorka Kačka Koliášová za trenérské přítomnosti Romany Loskotové.

Tuzemští zástupci byli na zahraničním turnaji opět velmi medailově úspěšní. A naše hráčka se podílela na kyperských kurtech rovnou na polovině českých medailích, když byla podepsána hned pod dvěma cennými kovy. Stříbrné medaile vybojovaly v deblu Kateřina Koliášová a Kateřina Osladilová (TJ Sokol Klimkovice) a bronz přidal v mixu i pár Vojtěch Havlíček (TJ Sokol Polabiny Pardubice) – Katka Koliášová.

Přehled zápasů Kačky Koliášové zde

Kompletní výsledky turnaje Cyprus Junior U19 2022 zde

Článek na webu czechbadminton.cz zde

V belgickém Edegemu se ve stejném termínu konaly další mezinárodní turnaje. Na tom juniorském velmi kvalitně obsazeném VICTOR JOT U17 2022, jenž je součástí evropského bodovaného okruhu Badminton Europe Circuit (BEC), startovalo jedno hamerské želízko Adam Srnec.

Adam skončil na velice slušném 5.-8. místě v soutěži smíšených dvojic s německou spoluhráčkou Shreya Sarkar, když po pěkných výkonech uhráli hned tři kola a probojovali se až do čtvrtfinále.

Na stejném místě se konal i nabitý mládežnický turnaj hráčů z 23 zemí v dalších třech věkových kategoriích U15, U13, U11 VICTOR JOT tournament 2022. Mezi badmintonisty do 15 let se zúčastnil také hamerský zástupce Vojta Strejček, který prošel nejdále v singlu (postup ze skupiny do K. O. pavouka).

Přehled zápasů Adam Srnce zde

Kompletní výsledky turnaje VICTOR JOT U17 2022 zde

Přehled zápasů Vojty Strejčka zde

Kompletní výsledky turnaje VICTOR JOT tournament U11, U13, U15 2022 zde

Článek na webu czechbadminton.cz zde

Děkujeme všem našim hráčům za reprezentaci a gratulujeme Kačce ke dvěma medailovým úspěchům!

Zanechte zprávu

pět × pět =