Ohlédnutí za sezónou dospělých 2018/2019

Zatímco sezóna mládeže, která již několikátým rokem „kopíruje“ rok kalendářní, je před letními prázdninami teprve v polovině, letošní turnajová sezóna dospělých jednotlivců i družstev 2018/2019, jejíž průběh je totožný s rokem školním (září-červen), je již definitivně u konce.

Hamerští hráči téměř každý víkend vyráželi na turnaje (především na ty oblastní/otevřené GPC a GPD), aby získávali medailové úspěchy a body do celostátních žebříčků ČBaS. Někteří navíc startovali i na tradičních 5 celorepublikových turnajích GPB a GPA, vrcholem sezóny pak bylo MČR jednotlivců dospělých a veteránů.

Nejúspěšnějšími badmintonisty z hamerských řad byli bezpochyby Jakub Vitvera (25. v XD, 24. v MS, 17. v MD) a juniorka Radka Šilhavá (12. v XD, 9. v WS, 18. v WD), která se probojovala díky snovým výkonům do společnosti TOP TEN českých badmintonistek. V únoru měl hamerský oddíl premiérově dvojnásobné zastoupení na MČR jednotlivců 2019, v červnu zase vybojovali tři hamerští hráči čtyři medaile na MČR veteránů 2019.

Samostatnou kapitolou je letos vítězné tažení (v mužské části posíleného) ambiciózního družstva Hamru A, které díky postupu z doplňkové kvalifikace 1.CL poprvé okusí v příštím ročníku atmosféru první české ligy.

Co tedy uplynulá sezóna dospělých našemu oddílu přinesla? Více ve vrcholech 2018/2019.

Vrcholy 2018/2019

Družstva

Přelomový ročník zažilo družstvo Hamr Praha A. Poprvé v historii se totiž probojovalo do druhé nejvyšší české soutěže 1.CL – Západ. Nejprve bez zaváhání ovládlo základní část 2.Regionální ligy a poté zvládlo i nevyzpytatelné play-off této soutěže, čímž postoupilo z krajské ligy do Kvalifikace 1.CL. V ní skončilo na nepostupové druhé příčce, při „druhé šanci“ však v tzv. doplňkové kvalifikaci proti Super Stars Mostu vyhrálo doma 6:2 a zajistilo si místenku o „patro výše“.

I rezervní tým Hamru splnil předsezónní cíl v podobě záchrany ve 2.RL, kterou si pojistil v březnovém play-out, a bude tak i nadále působit ve 2.Regionální lize.

ME veteránů 2018

Hned zkraje sezóny se hamerský hráč Václav Bláha zúčastnil v září 2018 ve španělské Guadalajaře ME veteránů 2018. Vašek reprezentoval Hamr i Českou republiku ve dvouhře nejmladší kategorie 35+. I přes porážku proti dánskému soupeři v prvním kole určitě zajímavá životní zkušenost pro našeho hráče i trenéra v jedné osobě.

MČR 2019

Na únorovém MČR dospělých jednotlivců 2019 v Plzni se představili dva hamerští badmintonisté Jan Macák a Radka Šilhavá, kteří postoupili společně v mixu z KP Prahy 2019, Radka si navíc zajistila také účast díky postavení na žebříčku ve dvouhře. Oba zažili atmosféru největšího tuzemského turnaje v ČR poprvé a jistě přidají další účasti i v příštích letech.

V červnu proběhlo na Kladně MČR veteránů jednotlivců 2019, kterého se zúčastnili z Hamru Vašek Bláha, Kamil Kyzlík, Ladislav Fuksa. Hamr má dva vicemistry ČR ve dvouhrách – Vaška Bláhu v kategorii 35+ a Kamila Kyzlíka v kategorii 40+ a také dvojnásobného bronzového medailistu v kategorii 50+ Ladislava Fuksu ve dvouhře a čtyřhře.

Grand Prix A

Na pěti „Grand Slamech“, tedy celostátních turnajích GPA v Benátkách nad Jizerou, Praze, Českém Těšíně, Plzni a Liberci se letos parádně prezentovala Radka Šilhavá, která hned na třech z nich získala dohromady 4 bronzy. V Praze-Vinoři skončila třetí ve dvouhře, v Plzni získala bronz v mixu po boku Jakuba Mazúra a v Liberci obsadila bronzovou pozici ve dvouhře a ve čtyřhře s Veronikou Srncovou, čímž Radka zkompletovala bronzovou sbírku ve všech disciplínách turnajů Grand Prix A. Nejen tyto senzační výsledky vynesly Radce přímý postup na MČR a katapultovaly ji do první desítky české badmintonové špičky.

Grand Prix B

Na pěti celostátních turnajích GPB se medailově zadařilo v Pustějově (Radka Šilhavá získala zlato ve dvouhře a bronz ve čtyřhře s Veronikou Srncovou) a dvakrát v Mostě (v březnu obsadila na Poháru badmintonové akademie Radka Šilhavá třetí místo ve dvouhře a Jakub Vitvera druhé místo s Pavlem Synovcem ve čtyřhře / na druhém mosteckém turnaji v červnu byla bronzová Radka Šilhavá ve čtyřhře s Ivanou Zychovou a v mixu s Jiřím Burešem, Jakub Vitvera dosáhl na bronz ve čtyřhře s Reném Weinzetlem).

9.Memoriál Pavla Bílka 2018

Na už 9. ročníku tradičního listopadového turnaje GPC dospělých pořádaného hamerským oddílem v hale na Hamru v Braníku se našim náramně dařilo. Úspěšný turnaj pro Hamr při účasti 9 domácích hráčů podtrhli vítězstvím v mixu Honza Macák s Natálií Duškovou, Míša Hlavatá ve dvouhře žen a Natálie Dušková s Míšou Hlavatou ve čtyřhře žen, a upravili tak celkovou medailovou bilanci na 3 zlata – 2 stříbra – 3 bronzy.

Konečné žebříčky dospělých 2018/2019

Umístění hamerských hráčů v TOP 100

Na stránkách Českého badmintonového svazu (ČBaS) byly zveřejněny konečné celostátní žebříčky kategorie dospělých k 27.6.2019 za uplynulou sezónu 2018/2019. Konečné umístění hráčů na nich bude důležité mimo jiné pro nasazování hráčů do soutěží družstev dospělých pro nadcházející sezónu 2019/2020 a pro nasazení hráčů na prvním turnaji dospělých – celorepublikovém turnaji GPA dospělých v Benátkách nad Jizerou (24. Benátecký pohár – Memoriál Petra Martince st.) konaném v termínu 30.8.-1.9.2019.

Muži

Dvouhra

24. Jakub Vitvera
35. Václav Bláha
46. David Sklář
50. Martin Rombald
52. Matěj Volf
70. Kamil Kyzlík
100. Filip Mutl

Čtyřhra

17. Jakub Vitvera
63. Matěj Volf
63. Jáchym Brázda
89. Kamil Kyzlík
91. David Sklář

Smíšená čtyřhra

25. Jakub Vitvera
43. Jan Macák
87. David Sklář
98. Kamil Kyzlík

Ženy

Dvouhra

9. Radka Šilhavá
31. Petra Janošová
93. Veronika Kyzlíková

Čtyřhra

18. Radka Šilhavá
29. Petra Janošová
92. Veronika Kyzlíková

Smíšená čtyřhra

12. Radka Šilhavá
29. Petra Janošová

Zanechte zprávu

12 − 5 =