OP dospělých 2021: Trojnásobně zlatá Klára Šilhavá míří na MČR 2021. Účast má jistou i Radka Šilhavá a Honza Macák!

V neděli 5.9.2021 se uskutečnil v hamerské hale v Braníku postupový turnaj Prahy OP dospělých 2021, který pořádal náš oddíl. Na tomto turnaji si vítězové všech disciplín mohli zajistit účast na přeloženém MČR jednotlivců dospělých 2021 (v termínu 17.-19.9.2021 v Praze-Štěrboholech) a stát se „Přeborníky Prahy 2021“.

Z domácích hráčů se na turnaji představili jmenovitě Vašek Bláha, Martin Rombald, Kamil Kyzlík, David Sklář, Matěj Volf, Jáchym Brázda, Honza Macák, Filip Urban, Jakub Vitvera, Jonáš Hurtík, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, Eliška Bílková. Turnaj, který vzhledem k nabitému kalendáři tak trochu kolidoval s celostátním turnajem dospělých GPA v Benátkách nad Jizerou, naprosto opanovala hamerská hvězdička Klára Šilhavá.

O tom, že si Klára zahraje na blížícím se MČR dospělých ve všech disciplínách, rozhodl její trojnásobný zlatý triumf na OP. Nejprve si vcelku snadno poradili Honza s Klárou ve smíšené čtyřhře, ve které nenechali nikoho dlouho na pochybách, že za postupem od začátku míří. Klára pak dosáhla na zlatý vavřín v hamerském singlovém finále, ve kterém porazila naši Elišku (15,9). Úspěšný turnaj následně završila Klára po boku své sestry Radky, tandem Šilhavých vyřešil postupovou tajenku velice rychle a jednoznačně. 

Kromě Kláry Šilhavé (dvouhra, čtyřhra, mix) tak budou startovat na českém badmintonovém svátku roku také Radka Šilhavá (dvouhra, čtyřhra, mix), Honza Macák (mix) a Jakub Vitvera (čtyřhra). Jen pro úplnost dodejme, že přímý postup má na MČR žebříčkově 1.-16. v SČ, DM, ČM, DŽ a 1.-12. v ČŽ.

Další medailovou, byť už ne postupovou radost, pro hamerské barvy zařídili Vašek ve dvouhře (3. místo), Eliška ve dvouhře (2. místo), Jakub s Terezou Holečkovou (Sokol Radotín Meteor Praha) v mixu (3. místo) a Honza s Janem Fialou (TJ Astra ZM Praha) ve čtyřhře (2. místo), resp. Jakub s Reném Weinzettlem (BK Arion Praha) (3. místo).

Gratulujeme všem našim medailistům a postupujícím budeme držet palce na MČR dospělých 2021.

Zanechte zprávu

čtrnáct − pět =