GPA dospělých v Benátkách nad Jizerou 2021: Radka Šilhavá dosáhla v mixu na stříbro!

V termínu 3.-5.9.2021 se konal v Benátkách nad Jizerou první celostátní turnaj GPA dospělých v letošní sezóně. 26. ročník Benáteckého poháru pod názvem Memoriál Petra Martince st. proběhl v Městské sportovní hale NIBE Aréně za účasti několika hamerských hráčů.

V Benátkách nad Jizerou nastoupili jmenovitě Vašek Bláha, David Sklář, Kamil Kyzlík, Matěj Volf, Jáchym Brázda, Honza Macák, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá. Ačkoliv tento jeden z nejprestižnějších turnajů v České republice letos kolidoval s turnajem Future Series v řeckém Lavriu a také s mistrovstvím Evropy U17 ve slovinském Podčetrteku, účast českých hráčů byla velice kvalitní, navíc ještě doplněná top zahraničními hráči. 

Kvalifikace

Turnaj odstartoval zápasy páteční kvalifikace, kterou museli absolvovat ve dvouhrách i Honza a Kamil. Navíc z hygienických a organizačních důvodů pořadatelé upravili časový plán turnaje a první dvě kola mixu se odehrála už také v pátek. Kvalifikační boje tak začaly již odpoledne ve 14hod, bohužel Honzovi ani Kamilovi příliš štěstí nepřinesly, a do hlavní soutěže se tak v singlu nepodívali.

Hlavní soutěž

Po odehrání kvalifikace pokračoval turnaj dalšími zápasy v k.o. pavoucích hlavní soutěže. V ní jsme zaznamenali několik dílčích úspěchů (vítězství) a také jeden pořádný medailový hřeb, byť byl turnaj poznamenán několika skrečovanými zápasy. Hezké 5.-8. místo vybojovala Klára s Martinou Ševčíkovou (Badminton FSpS MU Brno) ve čtyřhře. K naší radosti se ale dokázal hamerský badminton prosadit i na medailové pozice. Radka s Václavem Palánem (SK Prosek Praha) se v souboji smíšených párů po nejdramatičtějším nedělním finálovém boji (ve třech těsných koncovkách 21:19, 19:21, 18:21) proti Matějovi Ehmovi s Pavlínou Krpatovou nakonec umístili na skvělém druhém místě.

Velká gratulace Radce ke stříbrnému úspěchu v nabité startovní listině!

foto: zdroj web Benátky n. J.

Článek na czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

osmnáct + 13 =