OP U17 ve Vinoři: 3 bronzy pro Kačku a postup Kláry s Eliškou na MČR

V sobotu 19.10.2019 se uskutečnil v pražské hale ve Vinoři juniorský OP Prahy U17 – kvalifikační turnaj na MČR U17 (2.-3.11.2019 v Ostravě). Pod vedením trenérky Romany Loskotové se jej zúčastnila hamerská skupina hráčů: Matěj Slavík, Jonáš Hurtík, Filip Urban, Klára Šilhavá, Eliška Bílková, Bára Králíčková, Kačka Koliášová.

Našim hráčům se turnaj výsledkově opravdu velmi vydařil. Celkem 5 medailí, včetně dvou nejcennějších, které navíc znamenají postup na domácí šampionát 2019, jsou toho jasným důkazem. A činila se hlavně děvčata. Zajímavou bilancí tří bronzových medailí se může pyšnit Kačka. Ta obsadila třetí příčku v singlu, kde ji v semifinále vyřadila oddílová parťačka Klára (10, 21), i v obou párovkách – ve smíšené čtyřhře s Jonášem a v deblu s Karolínou Nachtmanovou (SK Prosek Praha).

Radost z prvního místa mohou mít po turnaji další dvě naše juniorky Eliška a Klára. Prvně jmenovaná nastoupila v mixu se svým spoluhráčem Vojtou Frantou (Sokol Radotín Meteor Praha) a společně za sebou nechali nakonec celé startovní pole. Klára zase dokázala odstranit všechny překážky ze singlového pavouka a po těsném průběhu ve finále porazila i druhou nasazenou Andreu Kobylákovou z TJ Astry 18:21, 21:19, 21:17.

Gratulujeme všem našim hráčům k medailovým umístěním a Kláře s Eliškou i k postupům na mistrovství ČR mladších juniorů U17.

Zanechte zprávu

dvacet + fifteen =