Podzimní soustředění na Hamru 2022

Podzimní prázdniny jsou v našem oddíle každoročně spojené s tradičním herním podzimním soustředěním SK Hamr. V letošním roce jsme tentokrát nezavítali do „našeho druhého domova“ na Sázavu, ale vůbec poprvé v klubové historii byl zvolen formát podzimního příměstského kempu, jenž se konal v domácí hamerské hale v Braníku. Navíc vzhledem k výrazně nabitému víkendu řadou turnajů napříč věkovými kategoriemi se letos soustředění vměstnalo do pouhých 3 dnů od středy 26.10.2022 do pátku 28.10.2022.

Oddílového badmintonového soustředění se zúčastnilo na 15 hráčů především předzávodní přípravky a badmintonistů závodního oddílu SK Hamr od kategorie U11 po kategorii U17 pod vedením tří našich trenérů Davida Skláře, Veroniky Kyzlíkové a Honzy Macáka.

Příprava probíhala v hamerské hale během 4,5 hodin v dvoufázovém tréninkovém režimu (dopolední a odpolední blok) v několika výkonnostních skupinách hráčů, které se navzájem prolínaly. Tréninky byly zaměřené zejména na herní přípravu (taktika a technika úderů, rozvoj a nácvik herních dovedností, zdokonalování pohybu na kurtu) před zbývající části sezóny, doplněné ale i o kondičně-posilovací část a zábavnou formu tréninku. Část tréninků byla věnovaná i pro sehrávání cvičných zápasů jak ve dvouhrách, tak i v párových disciplínách.

Zanechte zprávu

čtrnáct + 7 =