Trojice hamerských hráčů nominována do reprezentace ČR U17!

Nový reprezentační trenér ČR U17 Michal Turoň spolu se svým asistentem Matějem Hubáčkem (oba MTAC Praha) odtajnil po skončeném prvním reprezentačním kempu v Nymburce nové oficiální složení reprezentačního výběru České republiky badmintonistů do 17 let, pro které bude vrcholem Mistrovství Evropy U17 v roce 2023. 

Mezi 15 vybranými badmintonisty (8) a badmintonistkami (7) proto dominují v národním celku především hráči ročníku 2007 a mladší. Hned trojnásobné zastoupení mezi českými juniorskými reprezentanty má hamerský oddíl. Do reprezentace nominoval hlavní kouč kategorie U17 Vojtěcha Strejčka, Adama Srnce a Báru Bursovou, kteří doplňují další jména z celé republiky: Marek Čepela, Kryštof Coufal, Kryštof Klíma, Václav Simon, Lukáš Thor, Filip Titěra, Nela Fliglová, Karolína Kalkušová, Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová, Erika Osičková, Adéla Turoňová.

Hamerská trojice bude v následujícím období hájit barvy České republiky na mezinárodních turnajích či akcích a reprezentovat tak český badminton v Evropě i ve světě. Všem třem našim badmintonistům gratulujeme k velkému kariérnímu milníku a přejeme jim hodně úspěchů se „lvíčkem“ na prsou.

Další společnou akcí bude pro reprezentanty ČR sledovaný turnaj BEC U17 v červnu v Rakousku.

Přehled všech hamerských reprezentantů ČR najdete v oddílové sekci Reprezentanti ČR

zdroj: přepis z czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

6 − jedna =