XIX. Olympiáda dětí a mládeže 2022: Adam Srnec se stal v Přerově olympijským vítězem ve čtyřhře. A přidal i bronz v singlu!

Na konci června se konala v Olomouckém kraji (už podruhé v historii) XIX. Olympiáda dětí a mládeže, která se v posledních letech stává stále více prestižnější událostí a zároveň také velkým svátkem pro mladé sportovce. Po slavnostním zahájení, které proběhlo v neděli 26. června na Andrově stadionu v Olomouci, se začalo soutěžit ve 20 různých sportech (a v rámci nich v 73 disciplínách), mezi kterými nechyběl ani badminton.

Na 19. ročníku „malých“ Olympijských her, kterých se zúčastnilo na 4 000 sportovců ze 14 krajů České republiky, startoval také hamerský hráč Adam Srnec, jenž vytvořil v rámci badmintonu čtyřčlennou výpravu hlavního města Prahy spolu s Markem Čepelou (TJ Astra ZM Praha), Erikou Osičkovou (TJ Astra ZM Praha), Štěpánkou Nýdrlovou (SK Prosek Praha) pod vedením trenérky Markéty Osičkové. A krajská výprava Prahy se zařadila mezi ty vůbec nejúspěšnější na letošních OH, neboť posbírala celkem 6 cenných kovů z 8 možných.

Soutěž badmintonistů se konala ve všech 5 disciplínách během 3 dnů od pondělí 27.6.2022 do středy 29.6.2022 (v 18.00 proběhl medailový ceremoniál) v Badminton Aréně v Přerově. Ve dvouhrách se hrálo nejprve skupinovým systémem (skupiny po 3-4), ze kterého se pak šlo do play-off (mezi nejlepších 16 postoupili první dva z každé skupiny). Párové disciplíny se odehrály klasickým pavoukem. Ze všech čtrnácti krajů mohli být nominováni jen 4 badmintonisté -⁠ 2 chlapci a 2 dívky, kteří hráli singl a pak spolu vytvořili i páry.

Hamerský zástupce v barvách hlavního města Adam Srnec získal ve dvouhře bronzovou medaili, když nedokázal vzdorovat jen v semifinále trojnásobnému olympijskému vítězi a v turnaji svému parťákovi Markovi Čepelovi (8,8). V zápase o 3. místo ale porazil jasně Havlíčka a vybojoval cenný bronz. Ve čtyřhře triumfovali Adam Srnec s Markem Čepelou po několika třísetových bitvách, a dokráčeli tak nakonec ke zlatým olympijským medailím. Další cenný kov už Adam Srnec nepřidal, když ve smíšené čtyřhře skončili s Erikou Osičkovou ve čtvrtfinále po porážce ve 3 setech od páru Thor – Fliglová, a skončili tudíž po dalších 2 výhrách v zápasech o pořadí na konečném 5. místě.

zdroj: czechbadminton.cz

Velká gratulace Adamovi ke zlatému vavřínu na „malé“ Olympiádě a zároveň mu děkujeme za reprezentaci našeho klubu a potažmo pražského kraje.

Přehled zápasů Adam Srnce zde

Zápasy jste mohli sledovat živě zde anebo na programu ČT Sport

Článek na czechbadminton.cz

Článek na czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

4 × 1 =