YONEX Czech Youth International 2022 v Praze-Štěrboholech: Sbírání mezinárodních zkušeností i medailí na českém území pro hamerské hráče!

Ve dnech od čtvrtka 2.6.2022 do neděle 5.6.2022 se uskutečnil v hale sportovního areálu HAMR Sport v Praze-Štěrboholech velice úspěšný 1. ročník mezinárodního badmintonového turnaje mládeže YONEX Czech Youth International 2022 v kategoriích U9, U11, U13 a U15, jenž je zařazený do kalendáře Badminton Europe, nicméně výsledky tohoto turnaje se nezapočítávaly do žebříčků ČBaS.

Na mládežnický turnaj konaný v hlavním městě České republiky, který pořádal oddíl BK Meteor Praha, přijeli sbírat zkušenosti s mezinárodním badmintonem také tři hamerští hráči Vojta Strejček, Lucka Tománková (oba U15) a Felix Kyzlík (U13). Dvouhry ve všech kategoriích se odehrály ve skupinách a následně ti nejlepší postoupili do play-off, párové disciplíny se hrály pouze ve vyřazovacím pavouku. Turnaje se zúčastnilo téměř 170 hráčů mimo jiné i z vyspělých evropských badmintonových států. Český, potažmo hamerský, badminton se však dokázal i v našlapané konkurenci prosadit do popředí.

Naši kromě zkušeností sbírali na domácí půdě v pražských Štěrboholech i cenné kovy. Vojta s Luckou postoupili v singlech ze svých skupin do play-off a oba shodně získali skvělé bronzové medaile. Lucka přidala ještě bronz i ve čtyřhře s Lucií Šuhajovou.

Velká gratulace Vojtovi a Lucce k mezinárodním úspěchům na tuzemské premiérové akci a díky všem za reprezentaci České republiky a hamerského klubu!

Článek na czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

9 − 2 =