Žebříčky ČBaS kompletně „rozmrazeny“

Ve čtvrtek 25.9.2020 byly po šestiměsíční přestávce kompletně „rozmrazeny“ žebříčky Českého badmintonového svazu (ČBaS) ve všech věkových kategoriích. Posledním platným žebříčkem všech kategorií byl doposavad ten vydaný před koronavirovou pauzou ze dne 12.3.2020.

Vzhledem k restartu veškerých badmintonových soutěží a turnajů v České republice na přelomu srpna a září byly postupně v průběhu září po odehrání celostátních turnajů GPA v jednotlivých kategoriích „rozmrazeny“ celostátní žebříčky ČBaS U13, U15, U17, U19 i dospělých. Ty byly „zmrazeny“ v březnu až do odvolání po zastavení všech badmintonových turnajů a akcí v souvislosti s pandemií Covid-19. Jako první byl aktualizován žebříček dospělých ze dne 3.9.2020 po GPA Benáteckém poháru 2020, na který navázaly postupně v dalších týdnech i mládežnické kategorie U13-U19.

Nyní by tak již měly být žebříčky tradičně každý týden ve čtvrtek vydávány nové, jejich postupné aktualizace budou mít mimo jiné zásadní význam pro jakékoliv další turnaje a pro kvalifikaci a nasazení pro podzimní MČR jednotlivců 2020. Žebříček dospělých vydaný ze dne 12.3.2020 zůstává konečným žebříčkem pro sezónu 2019-2020, jenž je rozhodující pro nasazování hráčů v soutěžích smíšených družstev dospělých v nadcházející sezóně 2020-2021.

Započítávání bodů do žebříčků

Podle výkladového stanoviska ČBaS by se neměly do žebříčků započítávat turnaje za posledních 12 měsíců, ale za období prodloužené o dobu, kdy se nehrály turnaje. Následně se s žebříčky vydávanými každý týden bude tento prodloužený časový úsek zkracovat vždy o jeden týden, a to až do doby, než bude opět dosaženo období 12 měsíců; přičemž body z turnajů Grand Prix A a Grand Prix B 2019 všech věkových kategorií, které nebyly/nebudou v roce 2020 nahrazeny, budou do žebříčku započítány.

zdroj: czechbadminton.cz

Na to, jak si stojí nejen hamerští badmintonisté na aktualizovaných žebříčcích po odehraných celorepublikových turnajích 3.GPA, se můžete podívat na stránkách czechbadminton.cz zde.

Zanechte zprávu

dvacet − čtrnáct =