1.GPA U17: V Hradci K. dva bronzy pro Elišku Bílkovou, jeden pro Jonáše Hurtíka!

Opět po týdnu se v Hradci Králové konal v termínu 15.-16.2.2020 celorepublikový turnaj 1.GPA tentokrát v kategorii mladších juniorů U17. Pod trenérským vedením Václava Bláhy na něm startovali i tři hamerští badmintonisté Jonáš Hurtík, Karolína Hejduková, Eliška Bílková. Hamerské barvy se díky nim opět objevily i na stupních vítězů.

Elišce se podařilo probojovat do nedělních bojů o medaile ve dvouhře, když dokázala mimo jiné ve čtvrtfinále vyřadit turnajovou „dvojku“ Šolarovou ve třech setech 18:21, 21:19, 21:14 a také po úspěšném tažení v mixu s Jonášem. Bohužel v neděli dvě smolné a těsné porážky v koncovkách třetích setů s nasazenými soupeři (ve dvouhře s Kristinou Kozempelovou 19:21, 21:13, 18:21 a ve smíšené čtyřhře s párem Rázl – Kozempelová 15:21, 21:12, 20:22) rozhodly nakonec o bronzových medailích pro naše hráče, které jsou ale i tak velmi cenným úspěchem na celostátním poli.

Kája obsadila ve čtyřhře se spoluhráčkou Veronikou Novákovou (TJ Jiskra Nejdek) po neúspěšném třísetovém boji ve čtvrtfinále slušné dělené 5.-8. místo, které zopakovala po podobném scénáři i v mixu s Pavlem Maňáskem (Badminton Rychnov nad Kněžnou).

Gratulujeme Jonášovi a Elišce k bronzovým medailím z juniorského republikového turnaje!

Článek o turnaji naleznete na stránkách czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

19 − 9 =