ME U15 2020: Ve Francii Adam, Bára, Kačka, která byla set od senzačního bronzového snu!

Sportovní událost a zároveň badmintonový svátek roku pro kategorii patnáctiletých se konal v polovině února. Ve Francii se uskutečnilo totiž dlouho očekávané Mistrovství Evropy U15 2020 jednotlivců. Individuální soutěž evropského šampionátu starších žáků probíhala na stejném místě paralelně s ME družstev mužů a žen v kategorii dospělých 2020 i s výběry ČR. Ta zde měla zastoupení i 4 českých čárových rozhodčích včetně hamerského člena Kamila Kyzlíka.

Obrovskou ctí pro náš oddíl byla premiérová účast hamerských badmintonistů Adam Srnce, Kačky Koliášové a Báry Bursové, kteří byli nominováni za Českou republikou na ME. Spolu s dalšími členy reprezentačního výběru ČR U15 (Janem Ptáčkem, Václavem Simonem, Kačkou Osladilovou, Luckou Krulovou) pod trenérským vedením Tomáše Krajči a Markéty Osičkové vycestovali po několika měsících společné, individuální, ale i oddílové herní přípravy s dvoudenním předstihem do města Liévin, kde se ME ve dnech 14.-16.2.2020 uskutečnilo.

Hodnocení zápasů/výkonů nejen našich hráčů a také celého působení českých badmintonistů na ME ve Francii očima reprezentačních trenérů si můžete přečíst v článcích na stránkách czechbadminton.cz: 1. hrací den a 2. hrací den

Kačka Koliášová pátá v Evropě!

Hamerští hráči rozhodně nezklamali a vynikající stopu zde zanechala zejména Kačka Koliášová, která společně s Kačkou Osladilovou sahala ve čtyřhře po senzační medaili. V osmifinále turnaje dokázaly vyřadit nasazené „trojky“ z Francie a ve čtvrtfinále byly nad tureckým párem po prvním vyhraném setu pouhý set od bronzového snu (21:16, 8:21, 13:21). 5. místo Kačky K+O je skvělým úspěchem a nejlepším výsledkem české výpravy. Gratulujeme!

Výsledky našich hráčů:

  • Dvouhra dívek: 33.-64. místo Báry Bursové
  • Čtyřhra chlapců: 33.-64. místo Adama Srnce a Václava Simona (BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou)
  • Čtyřhra dívek: 5.-8. místo Kačky Koliášové a Kačky Osladilové (TJ Sokol Klimkovice)
  • Smíšená čtyřhra: 17.-32. místo Adama Srnce a Báry Bursové, 9.-16. místo Jana Ptáčka (TJ Sokol Klimkovice) a Kačky Koliášové

Přehled zápasů Adama Srnce

Přehled zápasů Kačky Koliášové

Přehled zápasů Báry Bursové

Moc děkujeme všem třem Adamovi, Kačce a Barče za reprezentaci SK Hamru pod vlajkou Českou republiky na takto významném turnaji. Pevně věříme, že jejich nominace a účast na ME byla pro ně odměnou za dosavadní tréninkovou píli a inspirativním zážitkem, který bude pro ně dalším odrazovým můstkem v jejich badmintonové kariéře!

Obsáhlá fotogalerie z ME U15

zdroj: czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

čtyři × 4 =