2.GPA U19 v Brně-Slatině: 3 zlaté pro Hamr, Klára Šilhavá slaví double!

Brněnská X arena ve Slatině hostila o víkendu 14.-15.5.2022 juniorský celorepublikový turnaj 2.GPA v kategorii U19. Na „áčkovém“ turnaji v tamní modro-fialové hale startovala také početná skupinka hamerských hráčů, jmenovitě Jonáš Hurtík, Adam Srnec, Klára Šilhavá, Eliška Bílková, Katka Koliášová pod vedením trenérky Romany Loskotové.

A Hamr se díky výsledkům našich hráčů zařadil vůbec k těm nejúspěšnějším v konkurenci z celé ČR. Mezi hlavní momenty patřilo zcela hamerské finále v dívčí dvouhře, ve kterém se nakonec těsně po setech 21:16, 17:21 a 21:19 radovala z vítězství Klára nad Eliškou. Klára oslavila zlatý double, když přidala i triumf v mixu s Adamem Šulcem (SK Prosek Praha). Bronzovou medaili pak získal také Jonáš po boku Jakuba Müllera (BK 1973 Benátky nad Jizerou) v deblu. Jedinou disciplínou, ve které se hamerští hráči nedokázali prosadit, byla chlapecká dvouhra. Toto „částečné“ zklamání však plně vynahradila třetí zlatá hamerská medaile. Když v semifinále přetlačily v „předčasném finále“ Katka s Kačkou Osladilovou (TJ Sokol Klimkovice) dvojici Kláru s Martinou Ševčíkovou z Brna (Badminton FSpS MU) 2:1 na sety (27:25 ve 3. sadě), nebylo již ve finále z pohledu tandemu K+K proti Sedláčkové s Treperovou co řešit.

3 zlaté + 3 další cenné kovy uzavřely famózní turnaj pro hamerské barvy. Všem našim hráčům, kteří se na tomto úspěchu podíleli, moc gratulujeme a děkujeme!

Zanechte zprávu

osm − 5 =