MČR dospělých v Praze 2022: Klára Šilhavá se stala v O2 universum bronzovou medailistkou!

Unikátní a velkolepé prostory libeňské arény O2 universum v Praze se staly ve dnech od pátku 20.5.2022 do neděle 22.5.2022 dějištěm letos přelomového (a také z důvodu pandemie Covid-19 přeloženého) badmintonového mistrovství České republiky jednotlivců dospělých 2022, které pořádal v moderní hale Sokol Radotín Meteor Praha. Na největší tuzemský turnaj se probojovalo stejně jako vloni 5 hamerských badmintonistů: Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, Kateřina Koliášová a poprvé také Jonáš Hurtík s Eliškou Bílkovou, které vedli trenéři SK Hamr Romana Loskotová a Adam Hobzik. 

Naši hráči nastoupili do těchto disciplín:

  • SČ: Jonáš Hurtík – Eliška Bílková, Radka Šilhavá – Václav Palán (SK Prosek Praha), Klára Šilhavá – Adam Šulc (SK Prosek Praha), Kateřina Koliášová – Vojtěch Havlíček (TJ Sokol Polabiny Pardubice)
  • DŽ: Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, Eliška Bílková
  • ČŽ: Radka Šilhavá – Klára Šilhavá, Kateřina Koliášová – Kateřina Osladilová (TJ Sokol Klimkovice)

Od posledního domácího šampionátu uplynulo jen necelých 8 měsíců, a tak jsme měli všichni ještě v živé paměti bronzové tažení sester Šilhavých ve čtyřhře. I proto jsme mohli tak již oproti minulým letům, kdy hamerští hráči sbírali spíše první zkušenosti s největším turnajem v ČR, reálně nahlas pomýšlet na nejvyšší medailové příčky. Bohužel především ve dvouhrách nebyl k našim badmintonistkám los příliš přívětivý, šance v mixu i v dámském deblu však rozhodně nebyly pro hamerské zástupce žádnou utopií.

Badmintonový svátek odstartoval v pátek od 11hod zápasy smíšené čtyřhry, ve které jsme měli hned čtyřnásobné zastoupení. Na seniorském mistrovství debutující Jonáš s Eliškou v pohledném zápase prohráli po velkém boji Burešovi s Otáhalovou (20,-23,16), rozhodně však jde pro naši mladou dvojici o cennou zkušenost a pozitivní vklad do dalších let. Mladí čeští reprezentanti Katka s Vojtěchem Havlíčkem startující na divokou kartu porazili na 3 sety kladenské Skrčeného s Erbenovou. A poté už začalo docházet při postupech na „hamerské vyřazovací boje“, neboť los poslal většinu našich párů do stejné části pavouka. Když si Radka s Vaškem Palánem snadno poradili s Reichmanem a Ševčíkovou z Brna, došlo na první hamerské střetnutí. Vítězně z něj vyšla nasazená prosecko-hamerská dvojice a posunula se mezi 8 nejlepších. V mezičase se taktéž probili Klára s Adamem Šulcem přes soky Šída – Foukalová z Liberce (9,14) a následně si vyšlápli i v nervy drásajícím souboji na nasazeného A. Ehma s Valentovou z Pardubic po setech 21:19, 11:21, 21:19. Čtvrtfinálové hamersko-prosecké střetnutí tak nabídlo „sestrovražedný“ souboj, ze kterého vzešla vítězně mladší Klára při skóre 21:15, 21:11. Těsná semifinálová porážka 21:15, 18:21, 15:21 s dvojicí Michal Hubáček – Dominika Kurzová nakonec rozhodla o bronzové medaili pro Kláru s Adamem.

Ve dvouhrách nastupovala naše děvčata v zápasech proti favorizovaným soupeřkám. Klára podlehla juniorské reprezentantce Maixnerové (14,10), Eliška vzdorovala srdnatě nasazené českokrumlovské Černé (22,15) a nakonec leč nasazená Ráďa nestačila po volném losu liberecké Líbalové (12,18).

V deblech, kde byla všeobecně účast nižší, splnily jak Ráďa s Klárou (proti Hulcové s Kudláčkovou), tak tandem Katek K+O (proti Kozempelové se Žurkovou) úlohy favoritek. Ve čtvrtfinálových bojích byly už bohužel lepší soupeřky – nově složený pár Fuchsová – Mikelová přehrál hamerské sestry ve dvou setech (20,10), stejně jako druhá nasazená dvojice Hořínková – Valentová mezinárodně ostřílenou dvojici dvou Katek (16,17).

Pro hamerské barvy se tak urodila stejně jako před rokem jedna bronzová medaile, kterou vybojovala už podruhé Klára Šilhavá! Doba bronzová tak pro Hamr pokračuje!

Všem pěti hamerským hráčům děkujeme za reprezentaci našeho oddílu a pevně věříme, že se zase minimálně v takto hojném počtu objeví i na příštím MČR, které by se mělo uskutečnit podle předběžných informací na přelomu ledna a února 2023 v Českých Budějovicích. Pro každého našeho hráče je už samotná účast na této vrcholné tuzemské akci skvělým počinem, i proto samozřejmě moc gratulujeme k výbornému výsledku Kláře Šilhavé, která získala už druhou bronzovou medaili v řadě na seniorském šampionátu.

Členové, hráči i trenéři SK Hamr se zapojili rovněž do týmu čárových a umpirových rozhodčích. Hamerská trenérka a koordinátorka lajnových rozhodčích Veronika Kyzlíková tentokrát zaujala pozici na umpiru. Tzv. Line judges, kteří rozhodovali všechny zápasy během MČR, koordinoval Kamil Kyzlík.

Přehled zápasů Jonáše Hurtíka: zde

Přehled zápasů Radky Šilhavé: zde

Přehled zápasů Kláry Šilhavé: zde

Přehled zápasů Kateřiny Koliášové: zde

Přehled zápasů Elišky Bílkové: zde

Všechny zápasy byly po celou dobu i letos živě streamovány. Oficiální live stream z MČR dospělých v O2 universum najdete na YouTube kanálu CzechBadminton: zde

Články z MČR dospělých 2021 v Praze naleznete také na stránkách czechbadminton.cz: zdezde

Článek z 2. hracího dne (čtvrtfinále a semifinále) na czechbadminton.cz

Článek z 3. hracího dne (finále) na czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

dva × 1 =