3.GPA U19 v Hradci Králové: Klára Šilhavá vyhrála senzační zlato v mixu!

V Hradci Králové se o víkendu 5.-6.9.2020 uskutečnil celostátní turnaj 3.GPA v juniorské kategorii U19 po dlouhé korona-prázdninové pauze. Z našich hráčů se turnaje zúčastnili sestry Radka & Klára Šilhavé, Kája Hejduková a Jonáš Hurtík. Trenér Vašek Bláha, který zde vedl hamerské hráče, se s námi podělil o dojmy a přidal komentář k úspěšnému turnaji.

Největší radost nám udělala v mixu Klára se svým stejně starým 16-tiletým parťákem Adamem Šulcem (SK Prosek Praha), kteří kosili jedny starší a fyzicky „nadupanější“ favority za druhým. Paradoxně nejvíce práce měli ve 2. kole s dvojicí Altera – Kobyláková (21-10, 15-21, 21-12). Pak to již byla smršť, kterou ve finále nebyli schopni zastavit, a asi ani pochopit, nasazené jedničky Brázda s Chadimovou (21-19, 21-9!). Předvedená hra naprosto odpovídala výsledku a soupeři vůbec nechápali, co na druhé straně kurtu Klára s Adamem předvádějí a občas nevěřícně kroutilo hlavami i publikum. Fantastický mixový výkon a velká gratulace! Radka společně s Martinem Dostálem z Brna (Badminton FSpS MU) nestačili ve čtvrtfinále na Ehma s Valentovou (12-21, 20-22) a Kája s Tomášem Paterou (Sokol Radotín Meteor Praha) skončili ve stejné fázi po boji na raketě pozdějších finalistů Brázdy s Chadimovou (20-22, 16-21).

S trochou nadsázky se asi po singlech naše děvčata nebudou chtít dlouho „líbat“, neboť soupeřka Líbalová vyřadila Káju ve druhém kole (15 a 14) a v semifinále i Radku (22-24, 17-21). Klára hned na úvod padla s Kozempelovou (19-21, 14-21). Radka tedy získala bronzovou medaili!

Klára přidala ještě bronz s parťačkou Martinou Ševčíkovou z Brna (Badminton FSpS MU), když v semifinále nestačily na kvalitní a fyzicky „nadupanou“ dvojici Mikelová – L. Krpatová. Stejný kov vybojovala i Radka s Adélou Chadimovou z Brna (Badminton FSpS MU), které také v semifinále podlehly Hořínkové s Valentovou. Tato dvojice vyřadila ve 2. kole i naši Káju s Líbalovou (TJ Slovan Vesec) 11-21 a 14-21.

Jonáš se představil v kvalitně obsazené soutěži deblistů, kde nebyla nouze o překvapení a hlavně o velmi kvalitní zápasy. Jonáš s parťákem Tomášem Paterou (Sokol Radotín Meteor Praha) vypadli s pozdějšími finalisty hned na úvod, když jim podlehli výsledkem 15-21, 17-21.

Medailistkám gratulujeme a všem děkujeme za vzornou reprezentaci SK Hamr!

VB

Zanechte zprávu

čtyři + 17 =