6.kolo 2.RL dospělých: Nervy až do úplného konce, ale SK Hamr „B“ našel klíč k záchraně! Výhra a remíza zajistily 5. příčku a účast i v příštím ročníku!

V neděli 19.3.2023 vrcholila posledním šestým kolem dlouhodobá krajská soutěž smíšených družstev dospělých 2.Regionální liga Praha a Střední Čechy 2022-2023, která se v letošní sezóně uskutečnila pouze v šestikolové základní části bez play-off. Naše družstvo SK Hamr Praha B hostilo v hamerské hale v Braníku závěrečné měření sil, aby sehrálo v domácím prostředí dle rozpisu soutěže poslední dvě odvetná utkání proti proseckým výběrům.

Hamerský B-tým čekali stejní soupeři jako ve třetím „hamerském“ kole, v němž se podařilo hamerské rezervě jedenkrát zvítězit a jednou odešel náš celek jako poražený. Naše družstvo čekaly v poledním kole lité boje s přímými konkurenty v tabulce o všechno – vyhnutí se sestupové Baráži o 2.RL, a zajistit si tak účast i v jejím příštím ročníku. A tentokrát se (letos poprvé) pro důležité bitvy podařilo nastoupit v nejsilnějším možném složení v sestavě 6+4 za fanouškovské podpory i několika velkých, menších i těch nejmenších hamerských příznivců, a to navíc na domácích kurtech. Náš celek tak měl vše ve svých rukách a nemusel se na nic ohlížet.

Sestava SK Hamr Praha B pro 6. kolo: David Sklář, Martin Rombald, Vašek Vodička, Petr Klíma, Filip Mutl, Kamil Kyzlík – Eliška Haškovcová, Veronika Kyzlíková, Linda Herčíková, Martina Rombaldová.

V prvním měření sil čekalo SK Hamr Praha B v podstatě „existenční“ utkání proti výběru SK Prosek Praha C, který měl v té době v tabulce o pouhý bod více a bylo nutné jej jedině vítězstvím přeskočit. Papírové předpoklady nasazené sestavy se naplnily do puntíku. V mužských singlech totiž uspěli všichni David, Martin i Petr, naopak soupeř snížil po prohře Lindy. Další dva klíčové body však přidali v deblech David s Kamilem i Vašek s Filipem, a tak už nás ani nemusely mrzet ztráty v mixu (Martin s Martinkou) a ženském deblu (Linda s Eliškou). Konečné skóre 5:3 přineslo našim klid a odhodlání do posledního utkání.

Po souběžně odehraném utkání s možná překvapivým výsledkem (další náš konkurent Benátky nad Jizeoru B porazily SK Prosek Praha D) potřeboval náš B-tým k záchraně bezpodmínečně v posledním utkání alespoň remizovat.

Druhé utkání s týmem SK Prosek Praha D začalo při skóre 1:0 pro nás, neboť soupeř neměl dvě ženy. A základ pro úspěch se opět položil v singlech, když těžké duely zvládli Martin, David i Filip (posledně dva jmenovaní těsně ve 3 setech). A tak již bylo de facto hotovo, soupeř nakonec přesto ještě dokázal srovnat na remízové skóre 4:4, když se našim nevyvedly žádné „párovky“ a ženská dvouhra. To již však nemohlo zkazit náladu našeho týmu, který se tímto výsledkem definitivně zachránil.

Hamerský B-tým čelil před touto sezónou velké výzvě – vyrovnat se a čelit ostatním družstvům v soutěži bez zapojení mladých hráčů. Tento „handicap“ se však podařilo nahradit v konkurenceschopnosti jinými atributy – týmovou chemií, vzájemnou podporou a zastupitelností i ochotou podřídit roli jednotlivce ve prospěch TÝMU. A na tom budeme stavět i v dalších letech!

SK Hamr B nakonec zakončil sezónu 2022-2023 ve 2.Regionální lize na velmi přívětivé 5. příčce a může se těšit na účast ve stejné soutěži i v příštím ročníku.

SK Hamr Praha v 2.RL v sezóně 2022/2023

Horní řada zleva: Kamil Kyzlík, Václav Vodička, David Sklář, Filip Mutl, Martin Rombald, Petr Klíma

Dolní řada zleva: Eliška Haškovcová, Linda Herčíková, Martina Rombaldová, Veronika Kyzlíková a (Felix Kyzlík)

Děkujeme Vám za podporu a přízeň v letošní sezóně!

SK Hamr Praha B: rozpis a výsledky utkání, tabulka 2.RL a soupiska týmu

Zanechte zprávu

thirteen − 6 =