Austrian U17 International: Adam Srnec získal v Rakousku bronz ve čtyřhře!

Ve dnech 8.-10.10.2021 hostil městys Maria Enzersdorf na jižním předměstí Vídně další z řady mezinárodních juniorských turnajů Austrian U17 International, který je součástí circuitu BEC v kategorii U17. Do Rakouska cestovalo i několik českých badmintonistů včetně dvou hamerských hráčů Adama Srnce a Barči Bursové. A Adam dokázal přivést dokonce medailové umístění.

Jedno kolo uhráli Adam ve dvouhře, Adam s Adélou Turoňovou (MTAC Praha) a Bára s Markem Čepelou (TJ Astra ZM Praha) v soutěži smíšených dvojic. V singlovém pavouku dívek se dařilo Báře, které se podařilo postoupit mezi nejlepší osmičku turnaje. Ve čtvrtfinále v repríze finálového souboje z Trenčína tentokrát podlehla první nasazené Polce Maje Janko.

Čtyřhra mužů nebyla v Rakousku zastoupena až tolik početně, prezentovalo se 23 dvojic, což ale nesnižuje výborné výsledky českých dvojic. Václavu Simonovi s Adamem Srncem stačil paradoxně jeden vyhraný zápas k medailovému umístění. V úvodním kole měla pražsko-benátecká dvojice volný los, v tom druhém jim nenastoupil domácí pár. Ostrý zápas tak hráli oba mladí Češi až ve třetím kole, ve kterém zdolali Slováky Martina Gabrhela s Gregorem Ondrejčákem. Do finále pak oba hráče ročníku 2007 nepustili němečtí badmintonisté Luis Pongratz a Kjell Wagener, jenž zvítězili 21:10, 21:17.

zdroj: převzato a upraveno z czechbadminton.cz

Děkujeme oběma hamerským hráčům za reprezentaci ČR i našeho oddílu a gratulujeme Adamovi k zisku bronzové medaile na mezinárodním turnaji. Pro Adama se navíc jedná o první medailové umístění na turnaji evropského bodovaného okruhu kategorie U17 BEC (Badminton Europe Circuit).

Zanechte zprávu

dva × 5 =