GPA dospělých v Benátkách nad Jizerou 2020

V termínu 28.-30.8.2020 se uskutečnil v Benátkách nad Jizerou první celostátní turnaj GPA dospělých v letošní sezóně. 25. ročník Benáteckého poháru pod názvem Memoriál Petra Martince st. proběhl v Městské sportovní hale NIBE Aréně za účasti několika hamerských hráčů, kteří přijeli bezprostředně po týdenním herním soustředění v Sázavě.

V Benátkách nad Jizerou nastoupili jmenovitě Vašek Bláha, David Sklář, Kamil Kyzlík, Matěj Volf, Jáchym Brázda, Láďa Fuksa, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, Kája Hejduková. První ostrý turnaj na domácí půdě po obrovské koronavirové pauze přilákal silné startovní pole, a tak se při účasti silné konkurence české špičky podařilo Hamru získat dílčí úspěchy, medaile však nikoliv.

Kvalifikace

Turnaj odstartoval zápasy páteční kvalifikace, kterou musela absolvovat i většina našich hráčů. Kvůli splnění protiepidemických opatření pořadatelé upravili časový plán turnaje a první dvě kola mixu se odehrála už v pátek. Kvalifikační boje tak začaly již netradičně dopoledne v 10hod, a tudíž se naši hráči museli už v ranních hodinách přesunout ze sázavského soustředění do Benátek n.J. Bohužel v kvalifikaci se našim nedařilo podle představ a postup do hlavní soutěže si nikdo nevybojoval.

Ve dvouhře ztroskotali na prvních soupeřích David, Kamil i Jáchym. Pouze Matěj dokázal projít do finálového zápasu, kde však nestačil „dvojce“ Hamáčkovi. Krutý los v podobě černých koňů turnaje „schytali“ Láďa se Stanislavem Mlejnkem (BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou), když dvojice Ondřej Král s Janem Loudou se nakonec ukázala být posléze nad síly celého startovního pole turnaje. Další české reprezentanty dostaly v mixu i Klára s Adamem Šulcem (SK Prosek Praha), resp. Kája s Tomášem Paterou (Sokol Radotín Meteor Praha), a tak naše hráčky i přes velice solidní výkony opět skončily před branami hlavní soutěže.

Hlavní soutěž

V sobotu pokračoval turnaj dalšími zápasy v k.o. pavoucích hlavní soutěže, v níž naše řady vinou neúspěšné kvalifikace dosti prořídly. Ještě ale v pátek byla sehrána úvodní kola mixu, v nichž Radka s Martinem Dostálem z Brna (Badminton FSpS MU) potrápili pozdější finalisty Janáčka s Maixnerovou (-16,19,-8). Jediný náš zástupce v mužské dvouhře Vašek se musel sklonit nad uměním Aubuse a přes první kolo nepostoupila v singlovém pavouku žen ani Klára, jež těsně podlehla Nováčkové. Kája naopak porazila Kozempelovou (15,21), poté ji však vystavila stopku Mikelová. Výsledkově se nejlépe vedlo Radce, která skončila 5.-8. ve dvouhře. Po výhře nad Šolarovou (11,14) svedla ve čtvrtfinále neúspěšně bitvu s Kobylákovou (18,15). 

Ve čtyřhře sehráli zajímavý zápas David s Kamilem, na soupeře Palána se Šulcem to bylo ale málo. Druhá naše dvojice Matěj – Jáchym musela vinou nešťastného zranění druhého jmenovaného ze soutěže předčasně odstoupit. Přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na kurty. V prvním kole ženské čtyřhry prohrály těsně ve třech setech Radka s Adélou Chadimovou z Brna (Badminton FSpS MU) proti Sonnkové s Kurzovou, naopak skvěle se prezentovaly Klára s Martinou Ševčíkovou z Brna (Badminton FSpS MU), které  zaskočily dvojici Budzelová – Nováčková. Čtvrtfinále s nejlepším českým párem posledních let Bášová – Fuchsová vyznělo jednoznačně pro soupeřky.

Gratulujeme k pátým místům Radce a Kláře Šilhavým!

Článek na czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

osm − tři =