Sázavské herní soustředění Hamru 2020

Na konci srpna proběhlo druhé letní oddílové soustředění. Na červencové kondiční navázalo ve dnech od soboty 22.8.2020 do pátku 28.8.2020 to herní tradičně již v našem druhém domově – na Sázavě. V letošním roce se jej zúčastnil zřejmě rekordní počet, neboť sázavská tamní hala ZŠ pojala na čtyři desítky badmintonistů od nejmenších dětí přes juniory až po dospělé hráče našeho oddílu. 

O dvě výkonnostní skupiny se staral šestičlenný trenérský tým Hamru v čele s šeftrenérkou SK Hamr Romanou Loskotovou, který vedl tréninkové jednotky ve třech blocích. Tréninkový program tvořila dopolední a odpolední fáze, večerní  trénink pak byl věnovaný pro sehrávání cvičných zápasů.

Týdenní kemp absolvoval rovněž náš téměř kompletní prvoligový tým SK Hamr A, jenž se chystá na svou druhou sezónu ve druhé nejvyšší soutěži v ČR po sobě. A zároveň se také připravoval v modelových zápasech na nový systém počítání na 3 vítězné sety do 11 bodů, kterým se bude soutěž družstev nově hrát.

Tréninky probíhaly výhradně v hale, ale pro kondiční část i venku v prostředí Sázavského ostrova. Vedle nabírání fyzické kondice a posilování byly tréninky zaměřeny zejména na zlepšení úderové techniky a správného pohybu na kurtu, herní kombinace ve všech disciplínách nebo vedení taktiky během zápasu doplněné o hry a soutěže. Hrály se ale i mimo jiné další doplňkové sporty.

Hravý a zábavný způsob tréninku střídal herní drill na provádění úderů ve vysoké intenzitě a rychlosti zaměřený na rychlostní vytrvalost, výbušnost a dynamiku herního pojetí. K tomu nám velmi pomáhal, jak už je zvykem, náš „bezchybný nahravač“ – stroj pan Hubert Gouda, kterého si všichni moc oblíbili. Týdenní soustředění zakončily tradiční turnaj v týmech ve dvouhrách i párových disciplínách – tzv. Kulich Cup, v němž si „vítězové“ zajistili pro příští ročník povinnost nosit pokrývku hlavy, a závěrečný táborák s opékáním buřtů.

Sázavské herní soustředění zakončilo dvouměsíční letní přípravu před další částí sezóny a ihned po jeho skončení se již někteří hráči rozjeli na první bodovaný turnaj dospělých GPA do Benátek nad Jizerou.

Fotografie ze sázavského soustředění SK Hamr 2020

Zanechte zprávu

devatenáct − 14 =