GPA dospělých v Plzni: Bronz pro Radku Šilhavou ve dvouhře!

Ve dnech 11.-13.3.2022 proběhl v Plzni již 13. ročník celorepublikového turnaje GPA dospělých pod tradičním názvem Velká cena města Plzně 2022. Do západočeské metropole vyrazila z Hamru početná hráčská skupina Vašek Bláha, Matěj Volf, Jáchym Brázda, Jonáš Hurtík, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, Kačka Koliášová, Bára Bursová.

Široké a kvalitní startovní pole české badmintonové špičky bylo rozděleno na přímé účastníky víkendové hlavní soutěže a páteční kvalifikanty, kteří si museli právo účasti v hlavních vyřazovacích bojích teprve zajistit.

Do kvalifikace zasáhla z Hamru jediná, na dospěláckém turnaji debutující, mladá juniorka Barča v mixu s Markem Čepelou (TJ Astra ZM Praha). Společně sice vyhráli úvodní zápas, ve finálovém klání nakonec ale podlehli těsně na 3 sety Burgetovi s Kulhánkovou, a dál se tudíž nepodívali.

Skvělý výsledek vybojovala na „áčkovém“ turnaji nasazená „trojka“ Radka, která si v singlovém pavouku bez potíží poradila s Kulhánkovou a nasazenou Foukalovou z Vesce. V semifinále ji bohužel vyřadila její „neoblíbená“ soupeřka Lucie Černá po setech 10:21, 8:21. Bronz pro Radku! Českokrumlovská „dvojka“, která nakonec celý turnaj vyhrála, vyřadila ve druhém kole i Kláru, která však kladla výrazně větší odpor a prohrála s ní těsně 16:21, 21:12, 17:21.

Ostatním našim hráčům se již tolik nedařilo. Za zmínku stojí postupy do druhého kola – Vaška v singlu přes Voráče a Kláry s Adamem Šulcem (SK Prosek Praha) v mixu. Velmi srdnatý boj předvedly Radka s Klárou ve čtyřhře, ve které se ale nakonec marně snažily vzepřít v úvodním kole nepříznivému losu v podobě „jedniček“ a celkových vítězek Lucie Krpatové a Kateřiny Zuzákové po výsledku 18:21, 21:14, 17:21. A hezké 5.-8. místo získali Radka s Václavem Palánem (SK Prosek Praha) v soutěži smíšených dvojic.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci a velká gratulace míří Radce k bronzovému úspěchu na celostátním turnaji ve dvouhře!

Článek naleznete také na stránkách czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

8 − čtyři =