PREVIEW: Přijďte na Play-off 1. Ligy – Západ smíšených družstev 2021/2022!

Dlouho očekávaný vrchol letošní sezóny 2021/2022 smíšených družstev dospělých, mimo jiné i pro náš klub, je konečně tady! 1. Liga – Západ vyvrcholí finálovým turnajem, který uspořádá navíc právě náš hamerský oddíl. Play-off druhé české nejvyšší soutěže proběhne v sobotu 19.3.2022 v hale areálu Hamr v Braníku (původně dvoudenní program byl po dohodě účastníků zkrácen do jednoho dne, pozn. red.). V podvečerních hodinách už tedy budeme znát nového vítěze této soutěže, který získá právo účastnit se Baráže o extraligu.

Družstvo SK Hamr postoupilo mezi prvoligovou elitu už v roce 2019, jenže oba dva předešlé ročníky byly vinou pandemie Covid-19 nedohrány (zatímco sezóna 2019/2020 byla ukončena po ZČ, další ročník 2020/2021 se dokonce neuskutečnil vůbec), a tak až nyní se můžeme konečně těšit na skvělé vyvrcholení domácí soutěže v podobě Play-off pro 6 nejlepších týmů po základní části, kde nebude chybět ani SK Hamr Praha „A“ (4. místo po základní části). Domácí celek doplní dále také vítěz základní části SK Prosek Praha „A“ a druhý favorizovaný TJ Slovan Vesec, tato družstva mají díky konečnému umístění navíc výhodu přednasazení a přímého postupu do semifinále. Zbývajícími účastníky finálového turnaje jsou západočeská BA Plzeň „B“, TJ Astra ZM Praha „A“ a BK TU v Liberci ze severních Čech.

Celý program vypukne v 10:00 dvěma čtvrtfinálovými zápasy, v pražském derby se utká domácí SK Hamr Praha „A“ s pátým týmem po základní části TJ Astrou ZM Praha „A“, druhé měření sil nabídne střetnutí třetího se šestým celkem, tedy duel BA Plzeň „B“ vs. BK TU v Liberci. Pro poražené čtvrtfinalisty bude znamenat neúspěch konec v letošní sezóně, pro vítěze naopak postup do „Final Four“ a jistotu sehrání dalších dvou utkání. Odpolední blok zahájí obě semifinále (SK Prosek Praha „A“ – vítěz čtvrtfinále s horším umístěním po základní části a TJ Slovan Vesec – vítěz čtvrtfinále s lepším umístěním po základní části) v 13:00. Závěrečné boje o medaile, tedy finále a utkání o 3. místo, jsou naplánované na 16:00. Poté již bude moci začít korunovace nového mistra 1. Ligy – Západ a medailový ceremoniál.

Propozice badmintonové 1. Ligy – Západ smíšených družstev 2021/2022

Představení soupeřů: SK Hamr Praha „A“ vs. TJ Astra ZM Praha „A“ v základní části

Hamerské družstvo si zapsalo do prvoligové tabulky základní části celkem 9 bodů za 4 výhry a 3 porážky, čímž se umístilo na skvělém 4. místě zaručující postup do play-off. Hned o jednu příčku níže skončil jiný pražský tým TJ Astra ZM Praha „A“, která získala s bilancí 3 výher a 4 porážek celkem 7 bodů. Vzájemné utkání těchto týmů skončilo ve druhém kole základní části hamerským vítězstvím 4:3.

Hamerské články z jednotlivých kol základní části:

  1. kolo
  2. kolo
  3. kolo

Více o herním formátu a systému 1. Ligy – Západ se můžete dočíst v našem článku: https://www.hamrpraha.cz/article/rozpis-extraligy-a-1-cl-zapad-a-vychod-2021-2022/ a veškeré informace o letošní sezóně (soupiska SK Hamr Praha „A“, program a výsledky našeho družstva, tabulka 1. Ligy – Západ) najdete pak v oddílové sekci na našich webových stránkách: https://www.hamrpraha.cz/dospeli-hamr-a/.

Vše o organizaci 1. Ligy – Západ (utkání, tabulka, týmy, statistiky, předchozí ročníky) naleznete také na stránkách czechbadminton.cz.


Horní řada zleva: Matěj Volf, Jáchym Brázda, Jan Macák, Václav Bláha, Jakub Vitvera

Dolní řada zleva: Radka Šilhavá, Klára Šilhavá

SK HAMR PRAHA „A“ 2021/2022

Zanechte zprávu

fifteen + 16 =