GPA dospělých v Praze ve Vinoři: Radka Š. + Klára Š. = sesterský deblový bronz!

V termínu 1.-3.4.2022 se uskutečnil poslední letošní celorepublikový turnaj GPA dospělých pod názvem Memoriál Ivana Škáchy 2022, jenž pořádal BK TU v Liberci. Tradiční hostitelské město Liberec však vystřídala při letošním již 26. ročníku této akce pražská hala ve Vinoři, kam se sjela o prvním dubnovém víkendu česká badmintonová elita, aby zabojovala o důležité body do žebříčku před blížícím se MČR. 

Z hamerských badmintonistů nastoupila na tradičním turnaji početná ekipa Vašek Bláha, Matěj Volf, Jáchym Brázda, Jonáš Hurtík, Honza Macák, Adam Srnec, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, Eliška Bílková, Kačka Koliášová. Našlapané startovní pole bylo, jak je u těchto „áčkových“ turnajů zvykem, rozděleno na kvalifikanty a přímé účastníky víkendové hlavní soutěže.

Páteční kvalifikace, která začínala v hale na severu Prahy v 15hod, se týkala i poloviny našich hráčů (Jonáše, Adama, Honzy, Elišky, Kačky), kteří zasáhli do bojů napříč všemi disciplínami. Postup do hlavního K.O pavouka se však podařilo vybojovat pouze Jonášovi s Eliškou ve smíšené čtyřhře, ve které přešli zdárně přes dva soupeře.

Byť tak byly hamerské řady v sobotní hlavní soutěži nakonec o něco prořídlejší, i tak se hamerský oddíl dokázal prosadit v nabité konkurenci české špičky. Mezi 8 nejlepších se probojovaly Radka s Klárou v singlu, když prvně jmenovanou vyřadila ve čtvrtfinále Zuzáková, druhá jmenovaná vypadla po předchozím skalpu nasazené Líbalové s „neoblíbenou“ soupeřkou Černou.

Vedle řady dílčích hamerských vítězství a postupů do 2. kola ale nejvíce vyniklo bezpochyby sesterské spojení Rádi s Klárou v deblu. Sourozenecká „spolupráce“ nakonec vynesla děvčatům bronzový výsledek, když nejprve holky porazily duo Krocová – Dobiášová a pak ve 3 setech i tandem Kačka Koliášová – Pavlína Krpatová. Další třísetový boj v semifinále děvčata již poté nezvládla a po výsledku 17:21, 21:16, 16:21 proti „druhému“ páru Hořínková – Valentová skončila na výborném 3. místě.

Moc gratulujeme Rádě s Klárou k bronzovému umístění na celostátním turnaji dospělých!

Článek o turnaji naleznete také na stránkách na czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

2 × tři =