GPC dospělých na Skalce: Adam Srnec, Kamil Kyzlík, David Sklář a Martin Rombald na stupních vítězů!

O mrazivém prvním dubnovém víkendu byl na programu v Praze turnaj GPC dospělých, který se konal v Badminton Aréně na Skalce v sobotu 2.4.2022. Z hamerských hráčů se zde představila pouze mužská skupinka Kamil Kyzlík, David Sklář, Martin Rombald, Láďa Fuksa a Adam Srnec, který si stihl ještě k tomu navíc střihnout smíšenou čtyřhru v turnaji GPC U17 konaném paralelně s tímto turnajem ve stejné hale.

Protože se nejlepší česká špička v tomto termínu sjela do pražské Vinoře na „áčkový“ turnaj, bylo hráčské pole ochuzené o tyto účastníky, a tak se mohli chopit šance na úspěch jiní hráči včetně našich badmintonistů, kteří naskočili při malé ženské účasti pouze do dvouher a čtyřher.

V singlech zapsali po jedné výhře Láďa, Kamil i Adam, kteří si dokázali poradit s úvodním soupeřem, na dalším už ale ztroskotali. Nejdále se tak v pavouku dostali David a Martin, kteří skončili shodně na pěkném 3. místě, když prohráli až semifinálové duely. Prvně jmenovaný přešel přes Haršanyie a Schumpetera a poté vypadl s pozdějším vítězem z BK Arionu Gerginovem. Druhý porazil Rákosníka a Augustýna, ale nestačil ve třech setech na proseckého Nývlta. Na hamerské finále tak bohužel nedošlo a oba naši hráči brali nakonec bronz.

V deblech skončili již v prvním kole Láďa s domácím Jiřím Humhalem, naopak Kamil s Davidem se po snadné výhře nad dvojicí Rákosník – Bičan probojovali do semifinále, ve kterém nestačili na Adama s Miloslavem Beznoskou (SK Prosek Praha) 17:21, 19:21. Ti předtím zvládli napínavý třísetový duel s proseckým párem Orlík – Schumpeter. Kluci pak zvládli i finálový zápas proti Nývltovi s Haršanyiem 21:16, 21:15, a mohli se tak radovat ze zisku zlatých medailí. Adam tak přidal ke zlatému trimufu v mixu na U17 také, bezpochyby ten cennější, v deblu dospělácké kategorie.

Gratulujeme všem našim hráčům, kteří se umístili na medailových pozicích!

Zanechte zprávu

pět − čtyři =