Play-Off 2.Regionální ligy dospělých: SK Hamr „B“ končí v letošní sezóně čtvrtý!

V sobotu 9.4.2022 se konal v hamerské hale v Braníku vrchol dlouhodobé krajské soutěže smíšených družstev dospělých – Play-Off 2. Regionální ligy spolu s Baráží o 2. Regionální ligu v letošní sezóně 2021/2022. Jako pořádající klub finálového turnaje nás mohlo těšit, že se do Play-Off pro čtyři nejlepší pražská družstva po základní části probojoval i náš tým SK Hamr Praha B. Ten se umístil na 4. místě po základní části, a doplnil tak zbývající tři celky TJ Astra ZM Praha B, SK Prosek Praha B a Sokol Radotín Meteor Praha C.

Vítěz 2. Regionální ligy Praha a Střední Čechy se kromě zisku poháru s diplomem mohl radovat ze zajištění účasti v Kvalifikaci o 1. Ligu – Západ pro nový ročník, kterou si zahrají v květnu vítězové oblastních soutěží (kromě Prahy také Jižní Čechy, Západní Čechy, Severní Čechy) a poslední tým letošní prvoligové tabulky Sokol Radotín Meteor Praha B. Pro první tři družstva Play-Off připravil PBaS medaile, letos příznačně se stužkami v barvách ukrajinské modro-žluté bikolóry.

Hamerské družstvo se bohužel v letošní sezóně protrápilo personálním obsazením a účastmi mladých hráčů napříč jednotlivými koly. Jinak tomu nebylo ani tentokrát v domácím finálovém turnaji. Z různých důvodů tak opět chyběli junioři Jonáš, Eliška a Kačka, a tak pevnou mužskou kostru zachraňovala letos již poněkolikaté při své badmintonové derniéře Bára Králíčková.

SK Hamr Praha B: Kamil Kyzlík, Petr Klíma, Martin Rombald, Václav Vodička, David Sklář, Bára Králíčková

V oslabené a okleštěné sestavě se tak naše jakékoliv šance na případný úspěch výše zmíněnými absencemi rapidně snížily. Automatická skreč ženské čtyřhry nás při nastavených kritériích, kdy při nerozhodnutém (remízovém) stavu rozhodoval nejprve rozdíl setů a poté bodů, vždy posílala od začátku utkání do svízelné a nekomfortní situace. Motto dne tak pro nás všechny znělo jednoduše: Dobře si zahrát, bojovat o každý míč a co nejvíce znepříjemnit a potrápit favorizovaným soupeřům každou výměnu, set i zápas.

Ranní los nám přisoudil v pavouku Play-Off do semifinále nasazený druhý tým po ZČ družstvo SK Prosek Praha „B“. V utkání bodovali sebevědomým výkonem David v první dvouhře proti Nývltovi a vydřeným vítězstvím Petr na třetím singlu proti Stádníkovi. To bylo ale již z naší strany bodově vše, byť kluci Martin s Kamilem byli velice blízko – prohráli v deblu z mečbolů až v koncovce třetího setu 22:24 s dvojicí Krajča – Beznoska. Další zápasy šly už ve dvou setech vždy na stranu soupeře, a tak nás čekal po prohře 2:6 „jen“ souboj o bronz!

V utkání o 3. místo jsme se střetli s možná překvapivým poraženým ze druhého semifinále a zároveň vítězem 2.RL po základní části TJ Astrou ZM Praha „B“. I v tomto klání jsme srdnatě bojovali a uzmuli pro sebe vítězství Martina proti Erhartovi a také deblový boj Martina s Kamilem proti páru Erhart – Sváta, když kluci dohnali výrazné manko ve třetím setu, který nakonec vyhráli 21:19. V dalších střetnutích byl už úspěšnější soupeř, a tak se už nemusel ani hrát za rozhodnutého stavu debl Davida s Vaškem.

Hamerské „B“ družstvo tak zakončilo letošní sezónu na 4. místě stejně jako naše prvoligové družstvo o soutěž výše. Tento výsledek lze hodnotit smířlivě vzhledem ke všem okolnostem, které tým tímto ročníkem provázely, slušným počinem a realistickým maximem, který je ale i zároveň příslibem do další sezóny. Do ní se opět kvalitně připravíme, přes léto potrénujeme, abychom byli minimálně stejně úspěšní, ne-li lepší než letos.

Závěrečné poděkování patří všem, kteří nastoupili za rezervní B-tým v sezóně 2021/2022, reprezentovali náš klub a přispěli k celkovému výsledku ve 2.RL.

Tak tedy v příští nové sezóně, na kterou se už teď těšíme!

SK Hamr Praha B: rozpis a výsledky utkání, tabulka 2.RL a soupiska týmu 

Zanechte zprávu

jedenáct + osmnáct =