Oliver Czech U17 International v Českém Krumlově 2022: Kačka Koliášová slaví zlato v mixu, Bára Bursová skončila třetí!

V termínu od čtvrtka 7.4.2022 do soboty 9.4.2022 se konal v Českém Krumlově mezinárodní juniorský turnaj OLIVER Czech U17 International 2022, jenž je součástí evropského bodovaného okruhu Badminton Europe Circuit (BEC). Letošní ročník třídenního mezinárodního mistrovství ČR do 17 let, který se termínově vrátil oproti předchozím covidovým letům k tradičnímu dubnovému víkendu, přivítal velmi kvalitní a nabité startovní pole jak českých juniorů, tak zahraničních hráčů napříč evropskými státy (např.: z Německa, Anglie, Ukrajiny nebo Polska).

Tradiční vrcholné akce ve věkové kategorii U17 se letos zúčastnila pod trenérským vedením Romany Loskotové početná hamerská skupinka badmintonistů, jmenovitě to byli Adam Srnec, Vojta Strejček, Kačka Koliášová, Bára Bursová, Lucka Tománková. A ekipa Hamru si na mezinárodním poli nevedla vůbec špatně, ba naopak.

Vítězství a třetí místo pro české barvy v kategorii mixu

Na jedné z největších událostí mládežnického badmintonu na našem území se tuzemským badmintonistům podařilo dosáhnout na výborné výsledky, pod kterými byli podepsaní i zástupci hamerského klubu. Na mezinárodním šampionátu v českokrumlovské Chvalšinské hale se velmi zadařilo především mixérům, resp. mixerkám Báře a Kačce, které zaznamenaly dva úspěchy.

Na nejvyšší stupínek dosáhla česká dvojice Vojtěch Havlíček (TJ Sokol Polabiny Pardubice) – Kateřina Koliášová (v turnaji třetí nasazený pár), jež neztratila během turnaje jedinou sadu, a na jejich úspěch pak ještě navázali bronzovou medailí Marek Čepela (TJ Astra ZM Praha) s Bárou Bursovou, a podtrhli tak pro české barvy velmi úspěšný ročník OLIVER U17 International.

Děkujeme všem našim hráčům za reprezentaci SK Hamr, potažmo ČR na evropském turnaji a moc gratulujeme Kačce, resp. Báře k významným medailovým úspěchům v soutěži smíšených dvojic!

Fotogalerie (autor Karel Kotyza)

Článek na czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

1 × 5 =