Termínový kalendář na 2. polovinu 2020 zveřejněn

Na začátku července byl zveřejněn Pražským badmintonovým svazem (PBaS) kalendář badmintonových turnajů na druhou polovinu roku 2020, tedy do 31.12.2020. „Nahuštěný“ program turnajů je do velké míry ovlivněn na jaře způsobenou pandemií Covid-19 a přesuny některých akcí právě do podzimní části sezóny 2020.

I proto ještě než děti opět usednou v září do školních lavic, rozběhnou se turnaje již na konci srpna ihned po skončení oddílového herního soustředění v Sázavě. O víkendu 29.-30.8.2020 se bude konat tradičně první turnaj GPA dospělých v Benátkách nad Jizerou – 25. Memoriál Petra Martince st. (Benátecký pohár 2020), v neděli navíc proběhne OP Prahy U15 v BB Areně. V poslední den letních prázdnin, netradičně v pondělí 31.8.2020 od 13 hod, se uskuteční na Astře poslední kolo družstev Přeboru Prahy U15, které je zároveň kvalifikací na MČR družstev U15 2020 v Brně Slatině.

Na podzim byly přesunuty MČR v minibadmintonu (U11) i veteránů, a tak se můžeme těšit, vyjma „dospěláckého“ MČR, na kompletní domácí šampionáty od U11 přes U19 až po veterány, které doplní i MČR družstev U15 a U19. Podzimní prázdniny ve dnech 28.10.-1.11.2020 budou kromě podzimního soustředění v Sázavě také ve znamení MČR jednotlivců U15, na kterém bude mít náš oddíl stejně jako vloni několik želízek v ohni. Rok 2020 zakončí „předvánoční“ juniorské MČR jednotlivců U19 12.-13.12. v Praze ve Štěrboholech.

Už 11. ročník tradičního hamerského turnaje GPC dospělých Memoriálu Pavla Bílka by měl proběhnout v neděli 18.10.2020 na Hamru v Braníku. V posledním týdnu před Vánocemi by se měly uskutečnit také oddílové akce Turnaje dvouher a rodinných dvojic pro hráče SK Hamr.

Vedle turnajů GPA, GPC či GPD si našla své místo v kalendáři i kola družstev Přeboru Prahy U11, U13, U15, jejichž pořádání bylo na jaře zrušeno. Naplánováno je jedno srpnové kolo v U15, jedno listopadové kolo v U13 na Hamru ve Štěrboholech a dvě kola (v září a v prosinci) v kategorii U11. Novou sezónu zahájí ve stejném složení i družstva dospělých včetně extraligy a 1. CL, hraných dle nového systému.

K velké změně dochází v rámci postupových turnajů na MČR a Okresních přeborů v kategoriích U13 – U19, oba typy těchto turnajů budou určeny pouze pro pražské hráče. Turnaj GPC kvalifikační je postupovým turnajem na MČR jednotlivců v dané kategorii bez účasti hráčů s přímým postupem na MČR dle žebříčku 3 týdny před MČR. Na turnajích OP čekají na hráče tituly „Přeborník Prahy“ a konají se před MČR bez ohledu na žebříčkové postavení, aby se zvýšené body (+10%) počítaly i do MČR.

Na kompletní termínový kalendář PBaS 2. poloviny roku 2020 se můžete podívat zde nebo v oddílové sekci odkazy. Na to, jaké turnaje bude konkrétně pořádat náš oddíl SK Hamr, se podívejte v sekci turnaje.

Zanechte zprávu

5 − 1 =