Turnaje GPC dospělých v Plzni a na Hamru: Hamerští hráči získali několik medailí!

O posledním červnovém víkendu 26.-27.6.2021 proběhly dva turnaje GPC dospělých, na kterých měl zastoupení také hamerský oddíl.

Nejprve v sobotu vyrazili do Plzně Kamil Kyzlík a Jenda Macák, aby společně sehráli soutěž ve čtyřhře. Na slušně obsazeném turnaji juniorskými reprezentanty ČR se našim klukům v deblovém pavouku zadařilo. Kluci nejprve vyřadili dvojici Lešták – Pospíšil (14, 7), poté takticky zvládli napínavou bitvu proti nasazeným Valentovi s Portem (-10, 17, 20) a až v semifinále nestačili na dravé a sehrané mládí v podání pozdějších celkových vítězů Maňásek – Rázl (10, 14). Kamil s Jendou tedy získali bronzovou medaili za 3. místo!

Výsledky turnaje

V neděli pak pořádal hamerský oddíl turnaj v hale v Braníku, z domácích hráčů startovali Martin Rombald, Kamil Kyzlík, Jenda Macák, Matěj Volf, Jáchym Brázda, Filip Urban, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, Veronika Kyzlíková.

Turnaj byl ve znamení nízké ženské účasti, a tak se jejich singlová soutěž hrála jen v konkurenci 4 hráček systémem každá s každou ve skupině. Čtvrtá skončila Veronika Kyzlíková, druhé místo obsadila Klára Šilhavá a zlato získala Radka Šilhavá. V deblu nastoupily dokonce pouze dvě dvojice, v zápase zvítězily sestry Radka a Klára Šilhavé (21:8, 21:15), stříbro braly Verča Kyzlíková s Lindou Hájkovou (TJ Chemička Ústí nad Labem).

V mixu skončili na nejvyšším stupínku Klára Šilhavá s Adamem Šulcem (SK Prosek Praha), kteří porazili ve finále Jendu Macáka s Radkou Šilhavou (17, 15). Kamil a Verča Kyzlíkovi prohráli už bohužel v prvním kole.

Singlový pavouk mužů nabídl zajímavé zápasy. Jenda Macák po výhře nad Matiskou hodně trápil v dalším kole českého juniorského reprezentanta a pozdějšího vítěze Matěje Rzeplinskiho. Šula vyřadil dva naše hráče – v prvním kole Jáchyma Brázdu a následně Matěje Volfa, který předtím porazil Běhounka. Martin Rombald dokráčel až do semifinále, když porazil Šrámka a poté Filipa Urbana 21:17, 21:12, o zisku bronzové medaile rozhodla prohra s Rzeplinskim (13, 12). Filip Urban zaznamenal dvě vítězství – nad Poláčkem a pak i Kamilem Kyzlíkem 19:21, 21:19, 21:15.

V deblu získali Kamil Kyzlík s Jendou Macákem bronzovou medaili, Matěj Volf s Jáchymem Brázdou dokonce stříbro, oba naše páry porazila dvojice Palán – Šulc (SK Prosek Praha).

Gratulujeme všem našim medailistům!

Výsledky turnaje

Zanechte zprávu

17 − 2 =