Herní soustředění Hamru v Sázavě 2019

Na konci srpna proběhlo druhé letní oddílové soustředění. Na červencové kondiční navázalo ve dnech 24.-30.9.2019 to herní v Sázavě. V letošním roce se jej zúčastnil naprosto rekordní počet, sázavská tamní hala ZŠ pojala přes 45 badmintonistů od nejmenších dětí přes juniory až po dospělé hráče našeho oddílu. Týdenní kemp absolvoval rovněž, v nadcházející premiérové sezóně, náš prvoligový tým Hamru.

O dvě výkonnostní skupiny se staral také početný trenérský tým Hamru, který vedl tréninkové jednotky ve třech blocích. Tréninkový program tvořila dopolední 2,5 / 3 hodinová fáze, odpolední 2,5 / 2 hodinová fáze a večerní „dobrovolný“ hodinový trénink pro sehrávání cvičných zápasů.

Tréninky probíhaly výhradně v hale, ale pro kondiční část i venku v prostředí Sázavského ostrova. Vedle nabírání fyzické kondice a posilování byly tréninky zaměřeny zejména na zlepšení úderové techniky a správného pohybu na kurtu, herní kombinace ve všech disciplínách nebo vedení taktiky během zápasu doplněné o hry a soutěže.

Hravý a zábavný způsob tréninku střídal herní drill na provádění úderů ve vysoké intenzitě a rychlosti zaměřený na rychlostní vytrvalost, výbušnost a dynamiku herního pojetí. Zvláštní důraz byl při cvičeních kladen také na roli „nahravače“ zejména při tzv. multifeedingu. Týdenní soustředění zakončily tradiční turnaj v týmech ve dvouhrách i párových disciplínách – tzv. Kulich Cup a závěrečný táborák s opékáním buřtů.

Sázavské herní soustředění zakončilo dvouměsíční letní přípravu před další částí sezóny a ihned po jeho skončení se již někteří hráči rozjeli na první bodovaný turnaj dospělých GPA do Benátek nad Jizerou.

Fotografie ze sázavského soustředění 2019

Zanechte zprávu

5 × 3 =