Mezinárodní juniorské turnaje v Maďarsku a ve Španělsku s hamerskou stopou!

V polovině února se ve dnech od čtvrtka 10.2. do neděle 13.2.2022 uskutečnil v maďarské Pécsi mezinárodní juniorský turnaj v kategorii U19 pod názvem 12. Multialarm Hungarian Junior International Championship 2022, jenž se řadí do série Junior International Series. Náš oddíl zde reprezentovala na silně obsazeném turnaji s výraznou českou stopou také hamerská badmintonistka Kačka Koliášová.

Na prestižní tradiční akci v Maďarsku startovala Kačka v párových disciplínách, ve smíšené čtyřhře s Tomášem Vrbkou (SK Brno Slatina) a v dívčím deblu s Kačkou Osladilovou (TJ Sokol Klimkovice). Dílčím úspěchem bylo vyřazení nasazených „jedniček“ ze Slovinska ve dvou setech v deblu, v dalším kole už ale tandem Kaček neuspěl s českým juniorským reprezentačním párem Maixnerová – Krulová 11:21, 18:21.

Přehled zápasů: Kačky Koliášové zde

Výsledky turnaje v Maďarsku zde

Článek na webu czechbadminton.cz

Na jiném evropském místě – ve španělské Andalusii – se konal v termínu od pátku 11.2. do neděle 13.2.2022 další mezinárodní turnaj juniorů Andalusian Benalmádena Spanish U17 Open 2022. Na Pyrenejský poloostrov do španělského Benalmádena cestovala z Hamru také dvojice Adam Srnec a Bára Bursová.

Adam nastoupil do dvouhry a do čtyřhry s belgickým spoluhráčem Viktorem Patteetem. Postup do další fáze turnaje však v úvodních duelech vždy nedovolili francouzští soupeři. Na pěkné výsledky dosáhla Barča, která jak v mixu s Markem Čepelou (TJ Astra ZM Praha), tak v singlu přešla přes dva soupeře, a čtvrtfinálové účasti jí tudíž vynesly dvakrát dělené 5.-8. místo.

Přehled zápasů: Adama Srnce zde a Báry Bursové zde

Výsledky turnaje ve Španělsku zde

Děkujeme všem třem našim badmintonistům za reprezentaci ČR i našeho klubu na mezinárodních akcí juniorů!

Zanechte zprávu

14 + thirteen =