Poslední dny stávajícího roku 2022 se nezadržitelně blíží do své cílové rovinky, a již brzy tudíž přivítáme nový rok s letopočtem 2023. Ještě předtím se však tradičně poohlédneme za tím, jakých bylo pro hamerský oddíl právě těch uplynulých 365 dní. Událo se v nich opravdu opět spoustu zajímavých a nevšedních událostí, které stojí za to si znovu ještě jednou připomenout. V rámci bilancování roku 2022 přinášíme zhodnocení a rekapitulaci, jak si v něm vedl klub SK Hamr. 

Výčet úspěchů našich badmintonistů v letošním roce, který již naštěstí nebyl zásadně poznamenán pandemií Covid-19 jako v minulých letech, je velmi rozmanitý. Hamerští sbírali nespočet medailí, ocenění jejich tréninkové dřiny a zaznamenali i řadu individuálních úspěchů, a velmi dobře tak náš klub reprezentovali doma i ve světě. Hamerští badmintonisté se činili především na tuzemských turnajích v kategorii dospělých i mládeže, ať už to byly republikové GPA a GPB, či „jen“ ty oblastní GPC a GPD. Odměnou za vynaložené tréninkové úsilí a výsledky pak byly pro některé hamerské hráče pozvánky a nominace na výběrové a reprezentační akce či kempy.

Videoohlédnutí za rokem 2022 hamerského oddílu

Hamerské „momentky“ zachycené prostřednictvím více než cca 300 fotografií během letošního roku si můžete připomenout ve videoohlédnutí HAMR PRAHA made in 2022 – Až na vrchol (https://www.youtube.com/watch?v=WnMVA-MkIpc&t=186s). V něm můžete ještě jednou zavzpomínat na významné události a milníky klubu, ale i hamerské úspěchy či výjimečné okamžiky našich hráčů a členů v uplynulých dvanácti kalendářních měsících, které nám mnohokrát přinesly radostné chvíle a vykouzlily nejen úsměv na tváři, ale i často slzy dojetí.

Hamerský rok 2022

Do roku s číslovkou 2022, jenž byl velice pestrý na významné a zajímavé události, vstupoval badmintonový klub SK Hamr podruhé jako Sportovní středisko (SpS), které nyní tvoří 3. stupeň v rámci systému péče o talentovanou mládež, a měl by na oddílovém základu tvořit začátek možné profesionální sportovní cesty. Zároveň nás může těšit fakt, že se podařilo tento status obhájit i na další období. Někteří badmintonisté SK Hamr (Katka Koliášová, Vojtěch Strejček) jsou zařazení navíc v rámci 2. stupně i do pražského Sportovního centra mládeže (SCM), které funguje pod vedením zahraničního španělského trenéra Oscara Martíneze v Praze také na Hamru v Braníku.

Hráči Adam Srnec, Vojtěch Strejček, Katka Koliášová, Bára Bursová, Klára Šilhavá jsou zařazeni do mládežnických a juniorských reprezentací ČR, které letos absolvovaly významné vrcholné akce – mistrovství Evropy a mistrovství světa v badmintonu 2022 i s hamerskou stopou. Hráč a trenér Václav Bláha se účastnil v létě veteránského ME ve Slovinsku. Hamerským badmintonistům se letos výrazně dařilo i na mezinárodní scéně, když pravidelně získávali úspěchy na circuitových (BEC) turnajích napříč Evropou, ale i na dvou mezinárodních akcích na českém území – MMČR juniorů U19 2022 v Orlové-Lutyni (Czech Junior International) a MMČR v kategorii mladších juniorů U17 (OLIVER Czech U17 International).

Juniorské družstvo SK Hamr U19 se stalo poprvé v klubové historii mistrem ČR smíšených družstev dorostu 2022 v Praze-Štěrboholech. Mistrovskými tituly mezi jednotlivci se mohou pro letošní rok pyšnit hráčky Katka Koliášová (U17 a U19) a Klára Šilhavá (U19). Medailisty z mládežnických šampionátů jsou i Vojta Strejček, Adam Srnec, Lucka Tománková, Eliška Bílková či Jonáš Hurtík. Na honosném MČR dospělých 2022 v pražském O2 Universum pak vybojovala Klára Šilhavá bronzovou medaili ve smíšené čtyřhře. 2 bronzové medaile získal na MČR veteránů 2022 v Mostě Kamil Kyzlík a na Akademickém MČR 2022 v Plzni se stala Radka Šilhavá mistryní ČR v deblu, na stupních vítězů stanuli i Honza Macák a Matěj Volf.

Neméně dobře se dařilo i našemu prvoligovému družstvu, které se umístilo v soutěžním ročníku 2021/2022 na skvělém 4. místě v soutěži 1. Liga – Západ, a výborně si zatím vede i v probíhající sezóně. Na XIX. Olympiádě dětí a mládeže 2022 se stal Adam Srnec v Přerově olympijským vítězem ve čtyřhře a přidal i bronz v singlu. Hamerský trenér Lukáš Plošek absolvoval úspěšně v červenci v rámci mezinárodního kempu BEC Summer School 2022 mezinárodní trenérské školení BWF Coach Level Two ve Finsku, a stal se tak nově držitelem vyššího mezinárodního trenérského certifikátu CL 2.

Pořádání akcí a turnajů na Hamru

Jak je zvykem, hamerský oddíl se zařadil i v roce 2022 mezi organizátora několika akcí a turnajů, kterých pořádal velký počet ať už oblastních či kvalifikačních pro děti, mládež i dospělé. V hamerské hale v Braníku se uskutečnilo téměř na 20 turnajů různých věkových kategorií a výkonnostních úrovní jak jednotlivců, tak družstev. V letošním roce proběhl také už 12. ročník tradičního turnaje GPC dospělých – Memoriál Pavla Bílka 2022 / (zde). Hamr samozřejmě pořádal také nespočet tradičních oddílových akcí pro své členy a hráče.  A jaké to byly?

Děkujeme všem našim hráčům a členům za příkladnou reprezentaci našeho oddílu v roce 2022, stejně tak ale i rodičům za jejich přízeň a podporu. A zároveň přejeme všem mnoho úspěchů v roce 2023.

Zanechte zprávu

15 + dvacet =